Ana Sayfa » Müzik » “İçer ya da İçmez, Bize Ne? Sana Ne?”

“İçer ya da İçmez, Bize Ne? Sana Ne?”

oduller-reklam-banner

Önceki gece arkadaşlarıyla Cihangir’de eğlenen ve alkolü fazla kaçıran İrem Derici yürümekte güçlük çekmiş ve etrafındaki gazetecilere küfür etmişti.

Habertürk Gazetesi’nden Esin Övet İrem Derici’yi gündemine aldı ve o gece yaşananları değerlendirdi.

ÖNCEKİ gece İrem Derici’nin görüntüleri çekilmiş Cihangir’de. Bazı gazeteci arkadaşlar “Alkollü müsünüz?” diye soruyor.

1 Bir gazeteci olarak en nefret ettiğim soruların başında geliyor. 22 senedir bu işi yapıyorum. Asla kimseye sormadım, sorulmasını da asla tasvip etmiyorum.

2 Alkollü ya da değil, kime ne? İçer ya da içmez, bize ne? Sana ne?

3 Kişinin kendi kararı, kendi bileceği iş alkol alıp almamak.

ANCAK EN ÖNEMLİ KONU

Bir kişi alkol alabilir. Sabaha kadar içebilir, dağıtabilir. Yani ne isterse onu yapabilir. Kimsenin kimseyi bu konuda yargılamaya hakkı yok. Kişi kendinden mesuldür. Ancak bir sanatçı ve ünlüysen, göz önündeysen dikkat etmen gereken konular var. En başında da bu durumlarda yanındaki kişinin önemi gelir. Yani bu durumlarda seni daha da zor duruma düşürmeyecek kişi gerekli. Mesela önceki gece İrem Derici’nin koluna girmiş kendisine iyilik yaptığını düşünen kadın, aslında daha da büyük zora sokuyor farkında değil. Belli ki gazetecilere sinir olmuş ve hatta oluyor. Verdiği yanıtlar dik dik, kışkırtıcı. Gazeteciler soru soruyor, İremin kötü bir avukatı olmuş sözde onu koruyor, yanıt verdikçe veriyor. Oysa öyle yapacağına…

*İrem’i 1-2 saat daha o mekânda oturtabilirdi.

*Ya da taksi çağırıp ona bindirerek arkadan evine dolandırabilirdi.

*2 kahve içirip öyle kalkabilirdi.

*Biraz sakinleşmesini bekleyebilirdi.

*Öyle koluna girip yürüterek, dik dik yanıt vererek olmaz, daha da kötü haller ortaya çıkar. Bu görüntüler gibi. Ki bu da sanatçıya zarar verir.

*Eğer tüm bunlar olduysa, sen düşüncesiz davranıp hareket ediyorsan, konuşmayacaksın; yanıt vermeyecek öylece yürüyüp gideceksin. Sessiz sedasız…

*Öbür türlü tüm ihale sanatçıya kalır.

*Eğer “Iyyy nefret ediyorum bu magazincilerden” tavrınız varsa ki o hanımın biraz var gibi. O zaman sanatçıların yanında dolaşmayacaksınız.

Kaynak:Habertürk/Esin Övet

oduller-reklam-banner
● Selin Bar
Başlıklar

İlginizi Çekebilir