Ana Sayfa » Müzik » “İnsanların Flört Etme Şekli Takipleşmek Oldu”

“İnsanların Flört Etme Şekli Takipleşmek Oldu”

oduller-reklam-banner

Yeni aşk şarkısını “Hele Bi Başla”yı beğeniye sunan Yalın, hem özel hayatına dair hem de müzikal kariyerine dair samimi bir röportaj verdi. Yalın’ın o röportajından dikkat çeken başlıklar…

◊ Yalın şarkısı dinlerken, tatlı bir rüzgar esiyormuş gibi hissederdik. Ama bu şarkı daha sert olmuş…

– Evet, bu biraz daha sert oldu. Yumuşak ve naif tarafı daha az. Ama sonuçta şarkıyı ben yaptığım için bir Yalın şarkısından da çok uzak değil. Söz-besteyi ben yaptığım sürece altyapı ne kadar değişirse değişsin bence aynı hissiyat gelir. Şimdi Yalın daha modern ve biraz daha sert.

◊ Şarkıda rap benzeri konuşma olan bir bölüm de var…

– Evet, bu ara rap çevremde çok dinleniyor, ben de dinliyorum. Şarkıda da kullandım.

◊ Bu şarkının sizin için özel bir hikâyesi var mı?

– Uzun zamandır şarkı yapmak için oturmamıştım. En son Sibel Can’ın yeni albümünde yer alacak bir şarkı yapmıştım. Onu da yapalı 6 ay olmuştu. Bir gün tek başımayken akustik gitarımı elime aldım. “Hadi artık başla” dedim kendime. “Hele bi başla” lafıyla bir anda sözler dilime geldi.

Son zamanlarda cep telefonları ve sosyal medya bizi birbirimizden uzaklaştırdı. Dolayısıyla yüz yüze gelmeden telefonda mesajla kavga eder olduk. Oysa ki bir emoji bile mesajı değiştiriyor. Böyle anlaşamıyoruz. Anlaşmanın, barışmanın en güzel yolu sarılmak ve dokunmak. Artık telefonda bile konuşmak istemiyor kimse. WhatsApp üzerinden sesli not gönderiyoruz birbirimize. Çok pratik ve çok duygusuz. Bunun sıkıntısını hepimiz yaşıyoruz.

WHATSAPP YEDİ BİTİRDİ BENİ

◊ Peki şu an eksikliğini hissediyor musunuz?

– Hayır. iMessage bence daha kullanışlı. Bu WhatsApp beni yedi bitirdi. Her yerden, herkesten mesaj geliyor. Bunlarla uğraşmaktan ne zaman oturacağım da şarkı yapacağım? Bir de birinin mesajına cevap vermezsem kendimi kötü hissederim. Herkese bir şeyler yazmaya, dönmeye çalışırım. Öyle de olmuyordu.

◊ Bir yerden sonra bırakacaksın ya da hiç bakmayacaksın.

– Böyle daha rahat hayatım. Instagram’ı da telefonumdan sildim ama “yapma etme” dediler. Bu telefon romantizmi zor değil mi ya? İnsanların birbiriyle flört etme şekli bu oldu.

◊ Nasıl yani?

– Instagram’dan yürüme, oradan telefon alıp WhatsApp’tan mesaj atmak… En azından tanışma safhasını burada hallettikten sonra buluşup sarılsınlar (Gülüyor)

Sizin şarkılarınızla kaç kişi yuva kurdu, hesapladınız mı hiç?

Instagram direkt mesajdan gelenleri bir görsen… Yüzde 60-70’i “Abi ne olur bizi barıştır” diyenler. İnanamıyorum! Biri diyor ki “Abi video çek, Ahmet seni seviyor de” diyor. Bir uğraşsam televizyonda program yaparım yani. Konserler oldukça sahneye çıkıyorlar, evlenme teklifi ediyorlar.

Terzinin kendi söküğünü dikememesi konusu hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir söküğüm henüz yok. (Gülüyor) Hazal’la (Emre) ilişkim gayet iyi gidiyor. 4 yıl oldu. Sökükler olduğunda da dikiyoruz. Bir sorun olduğu zaman konuşarak, sarılarak anlaşmaya, barışmaya gayret ediyoruz.

Sizin bir barışma şarkınız var mı?

– Yok, ama en son Coldplay’in Barcelona’daki konserine gittik.

KAYNAK: HÜRRİYET

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir