Ana Sayfa » Keyif » “Instagramda Ürün Tanıtımı Yapanlar Artık Vergi Ödeyecek”

“Instagramda Ürün Tanıtımı Yapanlar Artık Vergi Ödeyecek”

oduller-reklam-banner

Maliye Bakanı Naci Ağbal, sosyal medya hesapları üzerinden ürün tanıtımı yaparak gelir elde eden kişilere yönelik önemli bir açıklama yaptı. Maliye Bakanı Naci Ağbal’ın Anadolu Ajansı’na yaptığı açıklamada öne çıkan detaylar şu şekilde;

Gelir İdaresi Başkanlığı, elektronik ticaret platformları başta olmak üzere tüm internet sitelerini tarayan ticaretin ve dijital hizmetlerin izlenmesi için özel bir birim kuracak.

Kim olursa olsun, kazanç doğuran faaliyetleri bu ortamda yürütenlerin hepsi ya kendiliğinden gelip vergi dairesine başvurup mükellef olacak ya da onları biz tespit edeceğiz ve resen kendilerini vergi mükellefi yaparak vergiyi tarh edeceğiz yani onlardan kazandıkları bu paranın vergisi isteyeceğiz.

Vergi kanunlarına göre vergi mükellefi olmanın yaşı yok. Dolayısıyla hangi yaşta olursa olsun, 18 yaşın altındaysa kanuni temsilcisi onun adına beyanname verecek. Nereden kazanırsan kazan, ister internetten video yayınlayarak ister yine sanal ortamda mal veya hizmet satarak kazan, hepsinde vergi var.

 

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir