Ana Sayfa » Müzik » İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı: “Rota’nın Gözaltına Alındığı Haberleri Gerçek Dışı”

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı: “Rota’nın Gözaltına Alındığı Haberleri Gerçek Dışı”

oduller-reklam-banner

Dün gece ünlü rapçi Rota’nın evine polisin baskın düzenlediği haberi gündeme bomba gibi düşmüştü. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’ndan konuyla ilgili açıklama geldi.

İlgili Haberler:

Rapçi Rota Neden Gözaltına Alındı?

Rapçi Rota Trend Olan “Ağla” Adlı Şarkısında Kimlere Gönderme Yaptı?

“Ağla” adlı klibinde Bilal Erdoğan’a gönderme yaptığı gerekçesiyle gözaltına alındığı iddia edilen Rota lakaplı rapçi Bulut Alpman ile ilgili İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı şu açıklamayı yaparak haberlerin asılsız olduğunu dile getirdi:

“Bugün tarihi itibariyle Gazete Duvar, Diken, Evrensel gibi isimli bazı gazete ve haber siteleri ile bir kısım sosyal medya hesaplarında yer alan ‘Ünlü rapçi Rota’ya Bilal Erdoğan gözaltısı’ şeklindeki gerçeğe aykırı yayın ve sosyal medya paylaşımları ile ilgili olarak Cumhuriyet Başsavcılığımızca bu açıklamanın yapılmasına ihtiyaç duyulmuştur.

Kamuoyunda ‘Rota’ ismiyle bilinen B. Alpman isimli kişi hakkında herhangi bir gözaltı kararı ya da uygulaması söz konusu değildir. Gözaltı iddiasıyla ilgili yayın ve paylaşımlar gerçek dışıdır.”

Müzik Onair’a gelen bilgilere göre Rota’nın gözaltına alındığı haberleri gerçek dışı çıktı. Twitter’da gündem olan olayla ilgili ünlü rapçinin yapacağı açıklama ise merakla bekleniyor.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı: “Rota’nın Gözaltına Alındığı Haberleri Gerçek Dışı”

GÜNCELLEME!!!

Ünlü rapçi Rota, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın açıklamasının ardından Instagram hesabından yaptığı paylaşımda “Her şey yolunda, desteğiniz için teşekkürler” notunu paylaştı.

İşte o paylaşım;

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı: “Rota’nın Gözaltına Alındığı Haberleri Gerçek Dışı”

Gelişmeleri Müzik Onair’dan takip edebilirsiniz.

oduller-reklam-banner
● haberalani

İlginizi Çekebilir