Ana Sayfa » Müzik » Kadına Karşı Hakaret İçeren Tepkilerin Odağındaki Şarkılar!

Kadına Karşı Hakaret İçeren Tepkilerin Odağındaki Şarkılar!

oduller-reklam-banner

Kadın cinayetleri ve kadına karşı şiddet Pınar Gültekin’in katledilmesi sonrası yeniden gündeme geldi. Ülke gündemini derinden etkileyen acı olay sonrası gözler yapılacak yeni yasal düzenlemelere çevrildi. Medyanın odağında olan konuyla ilgili ihbarlar ve şikayetler günden güne büyüyor.

Bu Şarkılar Aşağılama, Küfür ve Hakaret İçeriyor!

Kadınlara yönelik psikolojik ve fiziksel şiddet can almaya ve yürek yakmaya devam ediyor. Kadınlara karşı şiddet ve taciz içeren siber saldırılar da kadına karşı şiddetin bir parçası haline geldi. Medyada geniş yankı bulan ve eleştirilerin hedefi olan, Müzik Onair tarafından da daha önce defalarca gündeme getirilen şarkılardaki ve kliplerdeki fütursuz kültür de bunun bir parçası.

Daha önce medyada geniş yankı bulan Khontkar’ın ‘Sürtüğe Bak’ ismini taşıyan şarkısı kadına karşı alenen aşağılama ve hakaret içeriyordu. Pornografik öğeler içeren klibi ve küfürlü şarkı sözlerinden ötürü Khontkar, eleştiri oklarının hedefi olmuştu.

Ünlü rapçi, Trap Kont 2.5 albümünde yer alan  şarkının video klibini 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi yayımlayıp, ‘7 Mart’ı dünya sürtükler günü’ ilan ediyorum sözlerini kullanmıştı.

Toplumsal cinsiyet eşitliğine darbe vuran, kadını metalaştıran ve küfürlü sözler kullanarak aşağılayan Khontkar ne yazık ki bu konuda yalnız değil.

Kadına Karşı Hakaret İçeren Tepkilerin Odağındaki Şarkılar!

Rap camiasının bir diğer ismi Ben Fero da ‘Yaylan’ isimli şarkısında ”Manitalar hayran sk.m etti bayram. Veriyoruz ayar Fero iyi dayar” sözlerini kullanmıştı.

Khontkar ve Ben Fero’nun dışında şarkılarında aşağılama, küfür, kadına karşı sözlü taciz içeren ifadelerin yer aldığı yüzlerce isim var.

İlgili Haber: Rap Dinleyicisinden Khontkar’a Büyük Darbe

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir