Ana Sayfa » Müzik » Kalben Müziği Bırakma Noktasına Geldi!…

Kalben Müziği Bırakma Noktasına Geldi!…

oduller-reklam-banner

Sözleşmeyi haksız yere feshettiği iddiasıyla eski menajerlik şirketi tarafından hakkında 200 bin liralık tazminat davası açılan Kalben ile ilgili bir gelişme yaşandı. Davada tanık olarak dinlenen davalı Kalben’in ağabeyi, “Kalben herkesten çok fazla çalışıp ancak herkesten çok az kazandığını, bunun adil olmadığını söylemişti. Mutsuzdu, hatta müziği bırakma noktasına geldi” dedi.

İstanbul Fikri ve Sınai Haklar Hukuk Mahkemesi’nde açılan dava dilekçesindeki iddiaya göre taraflar arasında 25 Ekim 2015 tarihinde 7 yıl süreyle menajerlik sözleşmesi imzalandı. Zoom Kurumsal şirketi tarafından müzik piyasasına çıkan Kalben İncesaraç, kısa sürede isim yaptı. İddiaya göre Kalben kazancının vergilendirilmesi konusunda menajerlik şirketiyle ters düştü. Sanatçı bir süre sonra sağlık problemlerini gerekçe göstererek konserlere ve sahneye çıkmadı. Davacı menajerlik şirketi de uzun süre konserlere çıkmayınca bu duruma son vermesini istedi. Kalben İncesaraç daha sonra menajerlik şirketiyle olan sözleşmesini feshettiğini bildirdi ve ardından menajerlik şirketinden izin almadan konserlere çıktı. Menajerlik şirketi, Kalben’in çıktığı konserlerden vergiler düşüldükten sonra net kazancın yüzde 50’sinin kendilerine ödenmesi gerektiğini dava dilekçesinde anlattı.

Kalben’in ilk başta ileri sürdüğü sağlık probleminin davacı şirket ile olan ilişkisini sonlandırmak olduğunu belirten Zoom Kurumsal şirketinin avukatı, “Sözleşmeye aykırı hareket eden davalı, müvekkil şirketten izin almadan çok sayıda konsere çıkmış, gece kulüplerinde sahne almıştır. 500 bin dolar cezai şart parası hakkımız saklı kalmak kaydıyla 200 bin lira maddi-manevi tazminatın davalıdan tahsilini istiyoruz” dedi.

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir