Ana Sayfa » Müzik » Klip Yönetmenleri Ne Kadar Kazanıyor? Ahmet Can Tekin Anlattı

Klip Yönetmenleri Ne Kadar Kazanıyor? Ahmet Can Tekin Anlattı

oduller-reklam-banner

Ünlü klip yönetmeni Ahmet Can Tekin, Müzik Onair Youtube kanalında Michael Kuyucu ile 10 Soruda programının konuğu oldu.

İzlenme rekorları kıran video kliplerin yönetmeni Ahmet Can Tekin, video klip yönetmenliğine başlama sürecini ve klip yönetmenliği hakkında merak edilenleri anlattı. Ahmet Can Tekin, ”Gözlemlediğim kadarıyla klip yönetmenleri iyi kazanıyor. Millet gerçekten iyi para kazanıyor musun diye soruyor. Evet kazanıyorum. Bir klip bana 1 haftaya patlıyor” dedi.

Başarılı yönetmen klip yönetmenliğine başlama sürecini, ”İletişim lisesi mezunuyum. Bir televizyoncu olacaktım belliydi. Bir müzik grubum vardı, bir şeyler çalıp söylüyordum. Güzel Sanatlar Lisesi’ne hazırlanırken bir yandan hayaller değişiverdi. Çok amatör bir işti aslında Mersin’de bir arkadaşım, sen bu işlerle uğraşıyorsun gel birisi single çıkardı klip çekecek dedi. İlk video klibimi DSLR makine ile çektim” dedi.

Öte yandan Ahmet Can Tekin, en çok tıklanan klibinin Manuş Baba ‘Eteğin Belinde’ olduğunu söyledi. Klibin 200 milyondan fazla tıklandığını söyleyen Tekin. ”Çok önemsiyordum önceden izlenmeyi ama artık önemsemiyorum. Önemli olan insanların yorumları” dedi.

Bir video klip çekim sürecini anlatan Ahmet Can Tekin şöyle konuştu;

”Bir şarkı geldiğinde önce şarkıyı dinliyoruz. Biraz enerjiye bakıyoruz ama her zaman bakamıyoruz tabiki. Bir ara sadece kendi tarzımız olan şarkıları çekelim dedik. Sonra baktık elektrik faturalarını kimse ödemiyor. (Gülüyor) Biz her şeyi yapmak zorunda bırakıyoruz. Bir adam geliyor, bize para veriyor. O adamın aklında bir şey varsa onu çekiyoruz ya da aklına bir şey sokmaya çalışıyoruz. Keşke çok özgür şeyler yapabilsek. Eskiden daha çok müzik kanalı varken daha sıkıntılıydı. Şimdi bir televizyon kaygısı yok. Dijital şu an en kral kanalların önüne geçti”

 

 

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir