Ana Sayfa » Yazarlar » Tilki » Kral TV Neden Kapanıyor?

Kral TV Neden Kapanıyor?

oduller-reklam-banner

Kral TV Neden Kapanıyor?

Bünyesinde Kral Grubu’nu da barındıran Doğuş Holding 23.5 milyarlık borcu için yapılandırma istedi.

1951 yılında kurulan Doğuş Holding sırf geçen yıl 2.8 Milyar TL zarar etti.

Holding, Ülker’e yapılan yapılandırmadan kendilerine de yapılmasını istedi.

Bu zararda payı olan şirketler arasında medya da ön sıralarda yer alıyor.

Medyadaki zararın büyük olması nedeniyle, Holding yönetimi otomotivdeki başarısından dolayı otomotivin başındaki Aclan Acar’ı medyanın başına getirdi.

Aclan Acar da düğmeye bastı ve zarar ettiği için satılamayan medyaya operasyon başlattı.

Star TV, NTV ve Kral Grubu’na neşter vuruldu.

Reklam grup başkanı gibi bir çok isim ile yollar ayrıldı.

Kral Grubu da zarar eden şirketler arasında, hatta iddiaya göre geçen yıl 2.7 milyon lira zarar etmiş.

Kral Grubu’nun başındaki Gezegen Mehmet görevinin başında. Star TV ve diğer görevden ayrılan ya da alınan yöneticiler gibi Kral Grubu’nda herhangi bir görevden alma ya da zararın sorumlusu olarak hesap sorulan olmadı.

Görevi Aclan Bey’e bırakmak zorunda kalan Erman Yerdelen Bey, medya zarar ederken yöneticilerden hesap sormadı, olan kendine oldu.

Aynı durumu yaşamaması için yeni yönetici Aclan Bey’in de gelir odaklı hedefler seçmesi ve zarar eden sorumluları siyasi bağlantısı var diyerek görevde tutmaması lazım yoksa sonu hüsran olacaktır.

Bir şirket düşünün sürekli zarar ediyor ama maaşlarını primlerini sürekli alıyorlar. Yani şirket zarar ederken onlar kar etmeye devam ediyor.

Biraz esef yahu insan “ben bu işi beceremedim” der ve istifa eder ama nerdeee… Bizim memlekette bir kere koltuğa oturan adeta yapışıyor, kalkmıyor.

Kral Grubu’nu yönetenler kar zarar hesabı yapmadan ilerlediler, bol kepçeden harcama yaptılar. Belli ki kar zarar hesabı yapmayı bilmeyenler tarafından yönetildi Kral Grubu.

Örneğin radyo reklam paylarının düştüğü bu yılarda olmayacak bir proje Kral World’ü açtılar. Büyük hataydı. Açıldığı günden itibaren zarar eden bu radyo sonunda 3 kuruş paraya zararın neresinden dönülse kardır diyerek satıldı.

Şimdi bakıyoruz yine yıllar önce sektörün eleştirisine rağmen açılan Kral Pop’un yerine Kral TV kapatılıyor daha doğrusu sadece dijitalde devam edecek yayınına. Kral Pop tv müzik kanalı olarak yoluna devam edecek.

Bunca yıl bunu yönetenler nasıl görmez, 2 kanaldan biri bile bile zarar ettiği halde neden ısrar edip birilerine oyuncak ederler anlayamadık tabi.

Medya sektörünü neden yayından gelenler değil de reklamdan gelenler yönetiyor biliyor musunuz? İşte böyle kar zarar hesabı yapamayanlar yüzünden.

Doğuş Holding borçlarını yapılandırmaz ise işi çok zor.

İflasın eşeğinden ya dönecek ya dönecek başka yolu yok.Umarız Ferit Şahenk Bey artık yöneticilerini onun adamı bunun adamı diye değil de yaptığı işin başarısına göre seçer.

Tilki | MüzikOnair
oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir