Ana Sayfa » Müzik » Küresel Salgından Etkilenen Müzisyenlere Spotify’dan Fırsat

Küresel Salgından Etkilenen Müzisyenlere Spotify’dan Fırsat

oduller-reklam-banner

Küresel koronavirüs salgını, özellikle bağımsız sanatçıları ciddi anlamda etkilemiş durumda. Müzik dünyasının pek çok büyük ismi konserlerini iptal ederken, dünyanın pek çok yerinde devlet kısıtlamaları nedeniyle konser ve etkinlik mekanları kapatılmış durumda. Müzisyenler bu dönemde ciddi maddi ve manevi kayıplar yaşamakla karşı karşıya.

Dünyanın en popüler çevrimiçi müzik platformlarından Spotify, Covid-19 salgını nedeniyle bağımsız sanatçılara destek olacağını açıkladı. Spotify, ‘Covid-19 Müzik Yardımı’ başlığında duyurduğu kampanya için müzisyenlere ve podcast yayıncılarına katkı sunmak için iş birliiklerine gitti. Spotify ayrıca, sanatçıların Spotify profillerine bağış bağlantısı verebileceğini açıkladı.

Spotify’a Bağış Linki Geliyor

Sanatçılar bundan böyle Spotify’daki profillerinde bağış sayfalarının bağlantılarına yer verebilecek. Bu bağlantılar üzerinden sanatçının kendisine, bir arkadaşına veya bir sivil toplum kuruluşuna bağışta bulunulabilecek. Çevrimiçi müzik servisi, bu bağışlardan herhangi bir kesinti yapmayacak. Yakında kullanıma açılacak bu özellik için sanatçılar buradan ön kayıt yapabiliyor.

Bu Dönemde Ücretsiz Olacak

Spotify’ın müzisyenlere ve diğer içerik oluşturucularına sunduğu araçlar da bu dönemde ücretsiz olacak. SoundBetter’da gelir payından vazgeçen şirket, bulut tabanlı ses kayıt platformu Soundtrap’te de eğitimciler için deneme süresini uzatıyor. Podcast oluşturma platformu Anchor’da ise Dinleyici Desteği özelliğindeki ücret kesintisi durduruldu.

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir