Ana Sayfa » Müzik » Albüm & Single » Kurşun ‘Dediler Remix’ Dijital Platformlarda!..

Kurşun ‘Dediler Remix’ Dijital Platformlarda!..

oduller-reklam-banner

Farklı tarzdaki müziğiyle dikkat çeken O Ses Türkiye’nin KURŞUN’u, ‘DEDİLER’ isimli yeni remixi, dijital platformlardaki yerini aldı. Son dönemin en dikkat çeken isimlerinden biri olan ve asıl adı Kadir Aktürk olan KURŞUN, bir 12 Eylül günü, İstanbul’da dünyaya geldi. 2000’li yılların başında müzik kariyerine Türkçe Rap Müziği ile başlayan KURŞUN, Hip-Hop/Rap tarzındaki hızlı rap denemeleriyle, tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmış ve R&B ile Arabesk müziği başarıyla sentezlemiştir.

2006 yılına kadar sayısız underground E.P. çıkarmış olan KURŞUN, Bursa Hip-Hop Müzik Ödülleri’nde, halk oylaması sonucunda ‘En İyİ Underground MC’ ödülüne layık görülmüştür.2009 yılındaki askerlik hizmetinde bile müzikten kopmayan KURŞUN, askeri gazinolarda Arabesk/Pop icra ederek, solistlik yapmıştır.2010 yılında Rafet El Roman’ın (Müzik Benim Hayatım) projesinde kendisine yer bulan KURŞUN, besteleri, yeteneği ve müzik tarzıyla, Rafet El Roman’dan olumlu tepkiler almıştır.2014 yılında ‘Yonca Lodi’nin 12 Ay isimli albümüne, bestesini yaptığı ‘İki Yabancı’ isimli şarkısıyla dahil olan KURŞUN, 2016-17 sezonunda “O Ses Türkiye” yarışmasındaki performansıyla gönüllerde taht kurmuş, Sibel Can’ın takımında 5 tur, sahne tecrübesi yaşamıştır.

2017 yılında “KURŞUN GİBİ” adlı maksi single’ı 2645 Records etiketiyle dijital platformlarda yayınlanan KURŞUN’un, albümündeki ‘GEL’ isimli şarkısına Yekta Özbilen tarafından çekilen klip, büyük ilgi gördü. Müzik dünyasında emin adımlarla ilerleyen KURŞUN’un ‘DEDİLER’ isimli 2018 yılına ait yeni çalışmasının Remixini Ari Gemici Yaptı. KURŞUN ‘’DEDİLER REMIX’’ 2645 Records etiketi ile tüm dijital platformlarda.

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir