Ana Sayfa » Müzik » Lara: ”Sanal Alem” Şu Anki Ortama Çok Uygun

Lara: ”Sanal Alem” Şu Anki Ortama Çok Uygun

oduller-reklam-banner

‘Sanal Alem’ isimli tekli çalışmasıyla suskunluğunu bozan pop müziğin güçlü isimlerinden Lara, Müzik Onair’a konuştu. Lara, geçtiğimiz günlerde yaşadığı talihsiz kazayı ve kısa bir süre önce piyasaya sürdüğü ‘Sanal Alem’ şarkısını Alper Ergez’e anlattı. Ünlü şarkıcı yeni projeleri ve şarkılarıyla ilgili Müzik Onair okuyucularına müjde verdi.

Lara ‘Sanal Alem’ şarkısının sahte hesaplara ve sahte tıklara bir gönderme olarak yaptığını da belirtti.

Ünlü şarkıcı şöyle konuştu;

”Sanal Alem’ şu an ki ortama çok uygun. Duygularıma tercüman oldu. Sahte hesaplar ve tıklar aldı başını gidiyor. Fotoşop güzelleri ortalıkta dolaşıyor. Sosyal medyadaki gibi hayatı sananlara bir tokat atmak, gerçekleri göstermek istedim.”

İşte o röportaj;

Merhaba Lara. Hoş geldiniz. Öncelikle müzik hayatı sizin için nasıl başladı ve şu an nasıl gidiyor biraz bahsedebilir misiniz?

Müzisyen bir aileden geldiğim için tabii ki küçük yaşlardan bu yana müzikle iç içeydim. Hiç durmadan dans eden bir genç kızdım. Nerede bir dans yarışması varsa katılırdım ve de hep birinci olurdum. Hiç yerinde durmayan, hiperaktif, hayat dolu, sevecen bir çocuktum. Çok şükür bu yönüm hiçbir zaman kaybolmadı. Hala üretken, enerji dolu, hayatı her yönüyle yaşamayı seven biriyim. Yeni şarkım Sanal Alem’in gördüğü yoğun ilgi ile de müthiş bir ivme ile gidiyor. Pandemi döneminde bile gelen konser tekliflerinin ardı arkası kesilmedi.

İçinde bulunduğumuz karantina günleriniz nasıl geçiyor neler yapıyorsunuz?

Dikkat ederek, Sağlık Bakanlığının söylediklerini harfiyen yerine getirerek geçiyor. Uzun bir süre evlerde kaldık. Yavaş yavaş hijyen kurallarına da uyarak hayatın içine karışmaya başladık. Sonuçta devam etmesi gereken bir iş yaşamımda var. Şarkı söylemeden duramam ve bu hayattaki var olma biçimim. Alanya’da insanlardan yardımlar toplayarak onları köy köy mahalle mahalle ihtiyaç sahiplerine dağıttık. Gene ihtiyacı olanlara dağıtmaya devam edeceğiz.

Lara: ”Sanal Alem” Şu Anki Ortama Çok Uygun

Sanal Alem Şu Anki Ortama Çok Uygun

Bugüne kadar ‘Adam gibi Adam’ ’Katmer Katmer’ ’Allah Versin’’ gibi herkes tarafından çok sevilen ve benim de çok sevdiğim bir döneme damgasını vuran şarkılarınızla adınızdan söz ettirmiştiniz. Şarkılarınızda böyle genelde göndermeler olmasını özellikle mi seçiyorsunuz?

Benim bugüne kadar hit olan şarkılarımda hep bir gönderme ve hiciv var. Giderlidir söylediğim şarkılar. Ben de seviyorum aslında bu tarz söylemi olan şarkıları. Kendim de şarkı yazıyorum. Bu aralar üretkenliğim çok fazla. Önümüzdeki dönemde bazılarını yayınlayacağım. ‘Sanal Alem’ şu an ki ortama çok uygun. Duygularıma tercüman oldu. Sahte hesaplar ve tıklar aldı başını gidiyor. Fotoşop güzelleri ortalıkta dolaşıyor. Sosyal medyadaki gibi hayatı sananlara bir tokat atmak, gerçekleri göstermek istedim.

Bu arada çok geçmiş olsun geçtiğimiz günlerde Antalya’nın Alanya ilçesinde bir trafik kazası geçirmiştiniz. Olayın kırmızı ışık ihlali yapan bir sürücü kaynaklı olduğunu biliyoruz. Şimdi nasılsınız ve olay nasıl oldu biraz bahsedebilir misiniz?

Mucize eseri kurtuldum diyebilirim. Ani bir fren sesi duydum ve gözümü açtığımda yanımda yeğenim vardı ve arabanın altındaydık. Çevredeki insanlar bizi kurtardı. Hemen ambulans geldi ve bugün karşınızdayım. Araba çarptıktan sonra altına alıp sürükleyerek kafenin içine girdi. 23 yaşında acemi birine ailesi olarak araba verirseniz böyle büyük bir olaya sebep olur. Zaten olay şu anda yargıda. Tüm kamera kayıtları da ortada. Yüzde yüz suçlu. İki kaburgamda ezik, vücudumun çoğu yerinde morluk var. Hala ağrılarım var. İlaçlarla ayağa kalktım. Sağ olsun Alanya’daki doktor arkadaşlarımın anında müdahalesi ile ayağa kalkabildim.

Biraz da yeni çalışmanızdan bahsetmek istiyorum. ‘Sanal Alem’ isimli yeni tekli çalışmanız hayırlı olsun klip ve şarkı çok güzel olmuş ve kısa sürede dijital ortamlarda en çok dinlenilen şarkı oldu. Bu albümde kimlerle çalıştınız ve nasıl tepkiler alıyorsunuz?

Şarkını sözleri Zafer Kerey’e bestesi Turgay Saka’ya ait. Melodi Müzik etiketiyle yayınlandı. Prodüktörüm Harun Akbulut bu şarkıyı iki yıl önce almış ve kasasında doğru kişi için bekletiyormuş. İki gün içinde karar verdik, demosunu okudum ve hemen hazırlıklara başladım. Şu anda Türkiye’de en çok dinlenen 100 şarkı arasında hızla zirveye doğru gidiyor. Haftasonu Çeşme’deydik ve mekanlarda çalınmaya başladığını duyunca çok mutlu oldum.

Lara: ”Sanal Alem” Şu Anki Ortama Çok Uygun

Bu arada son halinizle adeta sizi tanımakta zorlandık o kadar değişmişsiniz ki ‘Angelina Jolie’ diyebilirim harika görünüyorsunuz. Bu değişimin sırrı ne biraz bahsedebilir misiniz?

Bol spor, sağlıklı beslenme ve iç huzur. Hayata nasıl bakıyorsanız ve iç dünyanızda ne kadar mutluysanız o dışarıya yansıyor. Hiçbir yerimde estetik yok. Birazda doğuştan geliyor. Ama kendinize de bakmanız gerekir. Uyku en önemli faktör. Alanya’da doğa, deniz, güneş beden sağlığını da koruyor.

Yeni tekli çalışmanız ‘Sanal Alem’den sonra sırada yeni şarkılar, yeni sürprizler var mı Müzik Onair okuyucularıyla paylaşmak ister misiniz?

Bu dönemde inanılmaz şarkılar yazdım. Daha önce de yayınlanmış şarkılarım vardı. ‘Sanal Alem’ sonrası bir hareketli ardından ortalığı sallayacağına inandığım güçlü bir slow geliyor. Onu epeydir beklettim. Az kaldı bekleyin.

Son olarak Müzik Onair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Ben de onları koşulsuz çok seviyorum. Bundan sonra sık sık konserlerde ve yeni şarkılar aracılığıyla bir arada olacağız.

Röportaj: Alper Ergez | Müzik Onair

 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir