Ana Sayfa » Yazarlar » Tilki » Manken Demet Akalın’ın Şarkıcı Demet Akalın Olduğu Şarkı Hangisi?

Manken Demet Akalın’ın Şarkıcı Demet Akalın Olduğu Şarkı Hangisi?

oduller-reklam-banner

Manken Demet Akalın’ın Şarkıcı Demet Akalın Olduğu Şarkı Hangisi?

Demet Akalın’ın 2015 yılında Pırlanta albümünde yer alan Çalkala şarkısı için yakın arkadaşı Esra Balamir’in “Demet, bunu albüme koyma, tutmaz bu şarkı!..” dediğini, hit şarkı konusunu alınca vazgeçmeyen Akalın’ın ise şarkıyı albümüne koyup bir hite daha imza attığını biliyor muydunuz?

2012 yılında Erdem Kınay’ın tamamı kendi beste ve düzenlemelerinden oluşan ilk proje albümü “Proje”nin ismini, aynı albümde “Rota” ve “Emanet” şarkılarını seslendiren Demet Akalın’ın koyduğunu biliyor muydunuz?

Murat Dalkılıç’ın, bir albümünü Berkay’a dinlettiği ve “Uygun Adım” şarkısı için “Albüme öylesine koyuyorum. Klip çekmeyeceğim.” dediğini, albüme öylesine koyulan şarkıyı çok beğenen Berkay Şahin’in ise şarkıyı 2016 yılında kendi single’ı olarak çıkardığını biliyor muydunuz?

Demet Akalın’ın 2004 yılında kariyerinde dönüm noktası olan “Bittim” şarkısını alabilmek için Serdar Ortaç’a bir çanta dolusu parayla gittiğini, o dönemin en pahalı bestecilerinden olan Ortaç’ın şarkıyı Akalın’a verdiğini, düet fikrinin düşünüldüğü ancak sonradan vazgeçildiğini biliyor muydunuz? Söylentiye göre Demet’in Serdar’a şarkı için o zamanın parasıyla 20 Milyar TL (20 Bin TL) verdiği, “Aşkın Açamadığı Kapı” şarkısı için ise 1,5 Milyar TL (1500 TL) verdiği söyleniyor. Öte yandan “Bittim” şarkısı, manken Demet Akalın’ın şarkıcı Demet Akalın olduğu şarkıdır.

Erdem Kınay’ın 2013 yılında Proje 2 albümünde Atiye’nin “Bizi Duysa” şarkısını seslendireceğini, ancak Atiye’nin albümden çıkarılmasıyla şarkıyı Murat Boz’un okuduğunu ve şarkının isminin de “İlk Anda” olarak değiştirildiğini biliyor muydunuz?

“Seni İstiyorum”un söz yazarı Aysel Gürel’in, 1988’de okuması için şarkıyı Sezen Aksu’ya gösterdiğini, Sezen Aksu’nun “Bu azgın bir şarkı, ben böyle şarkı söylemem.” dediğini, Aysel’in ise allem edip kallem edip şarkıyı Sezen’e okuttuğunu biliyor muydunuz?

Tilki | Müzik Onair

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar