Ana Sayfa » Müzik » Merve Özbey: Son Zamanlarda Müzik Zevkim Biraz Değişti

Merve Özbey: Son Zamanlarda Müzik Zevkim Biraz Değişti

oduller-reklam-banner

Merve Özbey, Milliyet Molatik’te Özcan Beylan’In sorularını yanıtladı.

İşte o röportaj;

‘Vuracak’ şarkısının yorumuyla son günlerin popüler şarkıcılarından biri olan Merve Özbey, Molatik’teki ilk röportajımda sorularımı yanıtladı.

Merve Özbey: Son zamanlarda müzik zevkim biraz değişti
Her şarkınız gündeme oturuyor. Farklı bir ses, pop müziğine ayrı bir nefes oldunuz. Vuracak şarkısının bu kadar çok tıklanacağını ve Yıldız Tilbe proje albümünün yıldızı olacağını bekliyor muydunuz?
‘Vuracak’, bizim için önemli bir şarkıydı. ‘Yıldızlı Şarkılar’ proje albümünde yer alabilmek için çok çaba sarf ettim. Dinleyici de şarkımızı beğendi ve listelerde zirveye ulaştık. Yazın en iyi şarkılarından biri oldu.

Yeni bir şarkı projesi var mı yakın zamanda? Hareketli şarkılarda kendinizi kanıtladınız artık… Slow şarkılarda da iddialısınız, akustiklerdeki başarınız ortada… Artık insanlar acaba sizden slow bir single mı bekliyor? Yoksa Vuracak’tan sonraki çıkış şarkınız slow mu olacak?
Slow şarkı söylemeyi seviyorum. Bu sefer, içinde iddialı slow şarkıların da yer alacağı bir albüm hazırlığı içerisindeyiz. Muhtemelen çıkış şarkım yine hareketli olur ama benim sağım solum belli olmaz.

Daha çok hangi yaş aralığında hayran kitleniz var? Ve kitlenizi erkekler mi kadınlar mı daha çok oluşturuyor?
Benim en büyük avantajlarımdan biri, yaş aralığımın olmaması. 15 yaşından 55 yaşına kadar herkes dinliyor. Sahne skalamız çok geniş. Her tarz şarkıyı seslendiriyoruz. Kadın-erkek ayrımı yapmam zor. Sağ olsun, herkes ilgi gösteriyor.
“Erdem Kınay, hayatımın şanslarından biridir”
Erdem Kınay ile iyi bir ikili oldunuz. Müzik yolculuğunuza da hep Erdem bey ile mi devam etmeyi düşünüyorsunuz?
Erdem, benim hayatımın şanslarından biridir. Uzunca bir süre yollarımızı ayırmayı düşünmüyoruz.
Albüm çıkarmayı düşünüyor musunuz yoksa single çıkararak mı devam edeceksiniz müzik yolculuğunuza?
Single yaparak ilerlerleyen biri değilim. ‘Yaş Hikayesi’ de albümdü. ‘Boynun Borcu’ da bir proje albümünde yer aldı. Şimdi de üzerinde yaklaşık 2 yıldır çalıştığımız iddialı bir albümün hazırlığını yapıyoruz.
Korkularınız neler? Neler sizi tedirgin eder?
Hayatımın en zor dönemini arılarla geçiriyorum. Ekolojik denge için ne kadar önemli olduklarını bilsem de, onları görmek beni çok tedirgin ediyor.
“Oyunculuk yapmak istiyorum”
Müzik dışında film veya dizi oyunculuğu için teklif gelse oynar mısınız? Yoksa sadece şarkılarınızla mı ilerlemek istiyorsunuz?
Bu piyasada çok fazla oyuncu arkadaşım var ve hepsi çok yetenekli olduğumu söylüyor. Müzikteki yerimi kanıksamadan, oyunculuk eğitimi almadan ortaya atılmayı doğru bulmuyorum. Çünkü Türkiye’de çok iyi oyuncular var. Ben de içten içte oyunculuk yapmayı istiyorum.
Siz bu yaz en çok hangi şarkıları dinlediniz? Son zamanlarda çıkış yapan en iyi isimler kimler sizce?
Bu yaz birbirinden iddialı şarkılar çıktı ama en iddialılarından biri zaten ‘Vuracak’tı. Son zamanlarda müzik zevkim biraz değişti. Bir Ezhel fanı olmaya başladım.
Yeni şarkınızda ne gibi sürprizler olacak?
Sürpriz olacağı için tüyo veremiyorum. Bunun dışında, bütün konserlerimde severek seslendirdiğim ‘Güvercin’ şarkısını Sezen Aksu’dan aldık. Dinleyicinin bunu çok seveceğini düşünüyorum.
Enerjinize hayranız… Her zaman böyle pozitif olabilmeyi nasıl başarıyorsunuz? Bu formunuzu neye borçlusunuz? Samimiyetiniz ve içtenliğiniz için de size ayrıca teşekkür ediyoruz… İnsanlar sanırım bunu seviyor, yapmacıklığı hissediyorlar ve uzaklaşıyorlar diye düşünüyorum… Sizin hızlıca Türkiye’de trend sanatçılar arasında yer almanızın sebeplerinden biri de bu olsa gerek… Sizin fikriniz nedir?
Her sabah uyandığımda nefes alabildiğim, görebildiğim ve yürüyebildiğim için şükrederim. Hayatta mutsuz olmak için bir sebep olduğuna inanmıyorum. Herkes çok pozitif olduğumu söylüyor. Bu beni zaman zaman yorsa da, güzel bakmayı seviyorum. Bugün bu mesleği seviyorum ve yapıyorum ama yarının ne getireceğini bilemeyiz. Gelen her şeyi kabul ederim.

“Türkiye’nin en iyi kadın sesi Elif Nun”

Türk pop müziğinin en iyi kadın ve erkek sesleri sizce kimler? Kendinizi nerede görüyorsunuz bu konuda?
Bence, Türkiye’nin en iyi kadın sesi İzmirli müzisyen ve akademisyen Elif Nun’dur. Ondan feyzalıyorum. Erkek için ise çok fazla isim var.

Türkiye’de şimdiye kadar hiç konser vermediğiniz il kaldı mı? Yurt dışında ilk fırsatta konser vermek istediğiniz ülkeler hangileri?
Gitmediğim yer kalmadığını düşünüyorum. Fransa’da çok güzel konser alanları var. Orada bir konser vermek istiyorum.

Bir gününüz nasıl geçiyor? Sizi sosyal yönlerinizle de bilmek isteriz…
Çok yoğun bir konser tempom olduğu için, evde olduğum zamanları uyuyarak ve kitap okuyarak geçiriyorum. Bunun dışında da sahne hazırlıklarına zaman ayırmak zorunda kalıyorum.

Müzik dünyasında yaşanan gelişmeleri takip ediyor musunuz? Son olarak okurlarımıza ve hayranlarınıza neler söylemek istersiniz?
Fırsatım olmadığı için magazini ve sosyal medyayı takip edemiyorum. Son zamanlarda çok kaliteli isimler ve iyi işler ortaya çıkıyor. Umarım, Türk müziği, dünyada hepimizin istediği yerlere gelir. Bütün dinleyicilerime çok teşekkür ediyorum. Bizi yalnız bırakmamaya devam etmelerini rica ediyorum. Onları çok seviyorum.

Kaynak:Miiliyet Molatik | Özcan Beylan

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar

İlginizi Çekebilir