Ana Sayfa » Müzik » Mesam’da Sular Durulmuyor

Mesam’da Sular Durulmuyor

oduller-reklam-banner

MESAM’dan ihraç edildikten sonra mahkemeye başvurarak  üyeliklerinin iadesi konusunda dava açan Suat Suna ve Recep Ergül, hakkında karar verildi. İstanbul 2. Fikri Sınai Haklar Mahkemesi tarafından verilen karar sonucu Recep Ergül ve Suat Suna ‘nın üyeliği iade edildi. Böylece Recep Ergül ve Suat Suna, MESAM’ a geri döndü.

Son olarak haklarında evrakta sahtecilik, usulsüzlük, görevi kötüye kullanma ve haysiyet kurulu üyeleri iş birliği yapmak suretiyle, muhalif üyeleri kurumdan ihraç etmek iddiasıyla inceleme başlatılan ve Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından görevden alınan Arif Sağ ve grubu kendilerine muhalif olan Sanatçı Recep Ergül ve Suat Suna’yı kurumdan ihraç etmişlerdi.
Ergül ve Suna, konuyu yargıya taşımıştı. Bir yıldır görülen davanın son duruşmasında, istanbul 2. Fikri Sınai Haklar Mahkemesi hakimi bu ihraçları haksız bularak, Recep Ergül ve Suat Suna ‘nın üyeliğini iade etti. Böylece Recep Ergül ve Suat Suna, MESAM’ a geri döndü.
Kültür ve Turizm Bakanlığı, teftiş kurulu müfettişleri tarafından yapılan incelemelerde, ” Arif Sağ ve grubunun, haysiyet kurulu üyeleri ile işbirliği yaparak, Suat SUNA ve Recep Ergül’ü haksız bir şekilde ihraç ettiklerini ” raporlarına konu etmişlerdi.

Öte yandan, 109 sahte üye ile gündeme gelen MESAM son genel kurulu ise mahkemeye taşınmıştı. Istanbul 1. Fikri Sınai Haklar Mahkemesinde görülen ve 25 Eylül tarihine ertelenen davada, nasıl bir karar verileceği merak konusu.

Mesam’da Sular Durulmuyor

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir