Ana Sayfa » Müzik » Michael Kuyucu: ”Değil Bir TV Kanalını Basmak Bir Karıncaya Bile Basmaz.”

Michael Kuyucu: ”Değil Bir TV Kanalını Basmak Bir Karıncaya Bile Basmaz.”

oduller-reklam-banner

Kral TV’de klibinin yayınını yasaklatan Peker’in polise başvurması haberleri üzerine Kral Grubu Genel Yayın Yönetmeni Mehmet Akbay’dan açıklama geldi. Akbay, “Top 20 listesi nasıl oluşturuluyor?” sorusuna “Bütün sektör, Kral TV Top 20 listesinin nasıl oluşturulduğunu ve yayın akışını çok iyi biliyor. 35 ayrı kriteri baz almamızın yanı sıra ulusal ve yerel radyolarda çalınma sürelerini, radyo monitör verilerini, haftalık dijital verileri, 40 üniversitede bulunan kiosklardaki geri bildirimleri ve fiziki satışların grafiklerini derleyerek bir puanlama çıkarıyoruz. Kral Top 20 listesi bu verilerden oluşuyor.” yanıtını verdi.

‘Hepimiz Bu Ülkenin Evlatları Ve İnsanlarıyız.”

MüzikOnair köşe yazarı Michael Kuyucu, Mehmet Akbay’ın bu açıklamasını sosyal medya hesabı üzerinden sert bir dille eleştirdi. Kuyucu, ”Hepimiz bu ülkenin evlatları ve insanlarıyız. Ama ısrarla birileri sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın adını kullanarak kendilerini farklı gösterip sonra açıklamalarında tarafsızı oynayıp tezgah altından da başka siyasi oluşumlara destek oluyorlar. Medya dünyası ve toplum bu durumdan çok rahatsız” mesajını paylaştı ve Hakan Peker’in değil bir TV kanalını basmak bir karıncaya bile basmayacağını ifade etti.

Hakan Peker’in kardeşi Zafer Peker, Michael Kuyucu’nun paylaşımını kendi hesabından paylaşarak şu notu düştü: ”Haberi yapan arkadaş kadar iyi haberciyse, Kral TV hak sahipleriyle anlaşmadığı için 2018’yılı boyunca korsan yayın yapmış Hakan Peker’de Peker Müzik kliplerinin izinsiz (korsan) yayınını mevcut kanuna göre durdurmuştur’ haberiyle piste bekliyoruz kendisini ama doğruyu yazamaz.”

”O Zaman ‘Birlik’ Lafı Ofsayt…”

Kuyucu, yine sosyal medya hesabından,  Hakan Peker’i havsiyet kuruluna sevk ettiklerini açıklayan Bülent Seyhan’a ”Bu haber doğruysa Müyap bir meslek “birliği” değil mi? sanatçı ve yapımcınıza sahip çıkmak yerine neden medyayı desteklediniz? O zaman “birlik” lafı ofsayt… Haysiyet kurulu ile sadece hakkını arayan Hakan Peker’in bağlantısını anlayamadım. ” sorularını yöneltti.

oduller-reklam-banner
● Misafir
Başlıklar

İlginizi Çekebilir