Ana Sayfa » Müzik » Milyonfest Konya’nın İptalinde Kim Suçlu?

Milyonfest Konya’nın İptalinde Kim Suçlu?

oduller-reklam-banner

Son zamanlarda önce Eskişehir sonra da Konya’da yapılacak olan Milyonfest’in iptali üzerine müzik dünyasında gündem durulmak bilmiyor.

Dün iptal edilen Milyonfest Konya etkinliği ile ilgili şirketin Instagram hesabı üzerinden katılımcılara yönelik bir açıklama yapılmış ve açıklamada konserin iptaliyle ilgili “festivale ev sahipliği yapacak mekanın ticari denklemleri tek taraflı kurma çabası”na girdiği yönünde bir iddia ortaya atılmış ancak ilgili kurumun isminden bahsedilmemişti.

İlgili Haber: Son Dakika! Milyonfest’ten Binlerce Katılımcıyı Üzecek Haber

Festivale ev sahipliği yapacak olan Grand Hotel, bugün Instagram hesabı üzerinden festivalin iptalinden Milyonfest’i sorumlu tuttu. Yapılan paylaşımda “Organizatör ile son görüşmemize istinaden pazartesi günü gelip sözleşmeyi imzalayacaklarına dair bilgi almamıza rağmen organizatör yapmama kararı almıştır.” sözleriyle Milyonfest organizatörlerinin festivali kasıtlı olarak iptal ettiği yönünde bir suçlama yapıldı.

İşte O Paylaşım:

Milyonfest Konya’nın İptalinde Kim Suçlu?

Ardından Milyonfest, Konya’daki etkinliğin iptal edilmesiyle ilgili sosyal medyadan şu açıklamayı yaptı:

“Kişilerin gelip geçici, kurumların kalıcı olduğunu bildiğimiz için Grand Otel Konya gibi kıymetli bir markanın yöneticisi yüzünden gördüğü zararı minimuma indirmek adına Milyonfest Konya’nın iptaline dair ilk açıklamamızı yaparken festivalimize ev sahipliği yapan otelin adına yer verilmemiştir.

Grand Otel Konya’nın sosyal medya hesaplarından iptale ilişkin şirketimizi itham eden bir açıklama yapmak yerine benzer bir hassasiyet göstermesini umuyorduk. Son 6 yılda önümüze çıkan her türlü bürokratik ve meteorolojik engelleri aşarak 50’nin üzerinde festival yapmış bir şirketiz. Festivallerimizin iptal olmaması için verdiğimiz mücadele tüm sektör tarafından bilinen ve takdir edilen bir gerçektir.

Grand Otel Konya ile Şubat ayı içerisinde tüm şartlarda mutabık kalınmış ve bu mutabakata istinaden Milyon Yapım tüm vecibelerini zamanında yerine getirmiştir. Mutabakat çerçevesinde otele 23 Şubat ve 1 Mart tarihinde ödemeler yapılmıştır. Otelin mutabakatta olmayan talepleri hem sözleşmenin imzalanmamasına hem de festivalin iptaline neden olmuştur.

Otel yönetiminin ilk mutabık kalınan anlaşma koşullarına uygun olmayan taleplerde bulunması ısrarını anlamadığımız gibi bu detayı kamuoyu ile paylaşmasının nedenini de anlamamız mümkün değildir. Ticari gelişmelere ilişkin hususları ifşa eden yöneticiye ödeme dekontlarını ve mutabık kaldığımız konulara aykırı maddeleri ifşa ederek cevap vermeyi kendimize yakıştıramadık. Yanlış anlaşılmamak adına Grand Otel Konya markasının sahiplerinden bir talep gelmesi halinde iptalin gerçek sorumlusunun kendi yöneticisi olduğunu belgeleriyle kendilerine anlatmak istediğimizi belirtiriz.”

İşte O Paylaşım:

Milyonfest Konya’nın İptalinde Kim Suçlu?

Tüm bu yaşanan talihsizliklerden Milyonfest organizatörlerinin mi Grand Hotel yetkililerinin mi sorumlu olduğu ise henüz net olarak bilinmiyor.

oduller-reklam-banner
● haberalani

İlginizi Çekebilir