Ana Sayfa » Müzik » MSG Başkanı Candan Erçetin’in Kafa Karıştıran Telif Stratejisi

MSG Başkanı Candan Erçetin’in Kafa Karıştıran Telif Stratejisi

oduller-reklam-banner

MSG’nin telif hakları konusunda kırmızı çizgileri olan başkanı Candan Erçetin’in Facebook ve Instagram gibi sosyal mecralar ile telif konusunda uzlaşmaya gitmemesi kafaları karıştırdı.

Müzik Onair’dan Özcan Beylan’ın edindiği bilgiye göre, Facebook ve Instagram’ın telif hakları konusunda MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu) ile sözleşme yapmaya hazır olduğu bildirildi. Ancak Başkan Erçetin, sosyal mecralarla telif anlaşması yapmak üzere masaya oturmadı. Hatta sözleşmenin Candan Erçetin’e sunulduğu, resmi belgelerin Erçetin’in masasında imza beklediği de edinilen bilgiler arasında yer aldı.

MSG Başkanı Candan Erçetin’in görevi devraldığı günden bu yana telif hakları konusunda izlediği hassas tavır medyada sık sık geniş yankı buluyor. Ünlü şarkıcının daha önce konserlerinde kendisini izlemeye gelenlerin görüntü almasına karşı çıkarak ‘Telif hakları var, görüntü alamazsınız’ ifadelerini kullandığı biliniyor.

Öte yandan Burhan Bayar, geçtiğimiz hafta Candan Erçetin’in Bostancı Gösteri Merkezi’ndeki konserinin ardından ‘Konser verdiği salonun lisans anlaşması yok. O konserlerden sen ve oradaki ekip para kazanıyor, besteciler değil. Bu yaptığı resmen seç’ açıklamasında bulunmuş, Burhan Bayar Candan Erçetin’e, ‘Telif diye bağırıyor ama eser sahiplerinin haklarını korumuyor’ şeklinde seslenmişti.

Nitekim Candan Erçetin, gazete manşetlerinde sık sık telif konusundaki hassasiyetli tavırlarıyla gündeme gelse de ünlü şarkıcının Facebook ve Instagram’ın anlaşma çağrısına herhangi bir yanıt vermemesi kafaları karıştırıyor.

MSG Başkanı Candan Erçetin’in telif konusunda izlediği hassas tavır ile uyuşmayan stratejisinin nedeni ise henüz bilinmiyor.

MSG Başkanı Candan Erçetin’in Kafa Karıştıran Telif Stratejisi

Gelişmeleri Müzik Onair’dan takip edebilirsiniz…

 

 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir