Ana Sayfa » Müzik » MSG’de 250 Bin TL’lik Yazılım Polemiği

MSG’de 250 Bin TL’lik Yazılım Polemiği

oduller-reklam-banner

Yapımcı Burhan Bayar sosyal medya paylaşımı ile dikkatleri MSG’nin üzerine çekti. Bayar, Candan Erçetin’in başkanlığında yönetilen MSG’ye çeşitli sorular sordu.

Burhan Bayar’ın “250 bin Tl’ye yazılım satın mı almış? Bu yazılım talebi genel sekreterlikten mi gelmiş? Genel kurulda onaylanan ve 27 martta geçerli olan yönergeden önce şartnamesiz mi satın alındı? Satın alma duyurusu hangi gün yapıldı? Şeffaf olacağız diye seçilen yönetim kurulu bu ifadeyi duyurdu mu? Yakında detaylarıyla.” diyerek yaptığı paylaşımda bulunduğu iddiaları Müzik Onair olarak araştırdık.

Yapılan araştırmalar sonucunda MSG’de olaylı seçimler sonucu başkan olan fakat sahte oy iddialarıyla hakkında dava açılan ve mahkemesi devam eden Candan Erçetin’in kontrolünde ve koordinatörlüğünde yazılımın Sezen Aksu’nun kardeşi Nihat Yıldırım’ın aracılığı ile ihalesiz alındığı ortaya çıktı.

Yazılımın üye ilişkileri için yapıldığı ve ihalesiz olarak yine davalık olan ve bu tür usulsüzlüklerin önlenmesi için toplanılan 27 Martta genel kurulunda geçerli olacak satın alma yönergesinden önce alındığı ortaya çıktı. Nihat Yıldırım’ın eskiden bir yazılım şirketinde çalışması ve yönetim kurulunda olmadığı halde her gün Candan Erçetin yönetimindeki kurulda bulunması Nihat Yıldırım’ın aracı olduğu iddialarını kuvvetlendirmekte.

İşte o iddiaların olduğu paylaşım:

MSG’de 250 Bin TL’lik Yazılım Polemiği

Gelişmeleri MüzikOnair’dan takip edebilirsiniz…

 

oduller-reklam-banner
● Aydın
Başlıklar

İlginizi Çekebilir