Ana Sayfa » Müzik » MSG’nin Attığı Mail Müzik Dünyasını Çalkaladı

MSG’nin Attığı Mail Müzik Dünyasını Çalkaladı

oduller-reklam-banner

MSG’nin son maili için başkan Candan Erçetin’e ve başkan yardımcısı Ferhat Göçer’e birçok yerden tepki geldi.

Müzik Onair’den Özcan Beylan MSG’nin, kendi üyelerinin bilgilerine ulaşarak mail üzerinden bir stüdyo reklamı gönderdiğinin bilgisine ulaştı. Bu gönderdikleri mail ile tepkileri üzerine çeken MSG’ye bir uyarı da Müzik Onair’den geldi.  MSG yönetim kurulunu en baştan beri destekleyen Müzik Onair, MSG’nin üyelerine gönderdiği son mail üzerine tepki gösterdi;

Öncelikle söyleyelim ki biz Müzik Onair olarak MSG yönetim kurulunu sektörün önemli bir meslek birliği olarak sürekli destekledik. Ancak üyelerine son gönderdikleri mail inanılır gibi değil. Yönetim kurulu üyelerinden aynı zamanda stüdyo sahibi olan bir üye kendi stüdyosuna iş imkanı yaratmak için MSG‘nin üye bilgilerine ulaşıyor ve yönetim olarak her üyeye bu stüdyonun reklamı yapılan bir mail gönderiliyor. Bunu da yaparken stüdyonun MSG üyelerine yüzde 10 indirim yapacağı vurgulanıyor.
Neresinden bakarsanız olacak gibi bir iş değil.
1-  Yönetim kurulu üyesi kendi ticaretine MSG’yi karıştırıyor. Yanlış bir şey.
2- Bunu yaparken MSG üyelerinin mail adreslerini kullanıyor. Bu da yanlış bir şey.
3- Bu duruma MSG yönetimi alet oluyor yönetim olarak bu mailin MSG hesabından gönderilmesini onaylıyor. Bu daha da yanlış bir şey.

İşte O Mail:

MSG’nin Attığı Mail Müzik Dünyasını Çalkaladı

Bu durum MSG’nin yine stüdyo sahibi olan diğer üyeleri ile adı geçen stüdyo arasında bir haksız rekabete yol açabilecek durumda. Belli ki “yüzde 10 indirim yapılıyor aslında bu bir hizmet üyelere “ şeklinde bir savunma hazırlanmış. İyi hoş da Bırakın bunu stüdyo duyursun. Düpedüz üyelere stüdyonun reklamı yapılmış. Zaten arayan herkese stüdyo yüzde 10 indirim yapıyor. Ve rakamlar belli değil yani fiyatımız şu ama biz şu indirimi yapıyoruz gibi. Yani üyelerde kandırılmış olabilir. Nasıl indirimli satışlarda tüketicinin korunması yasayla söz konusu ise burada da benzer durum var.

MSG’nin Attığı Mail Müzik Dünyasını Çalkaladı

Daha da ciddi bir durum var. Bu durum bir çok davaya sebebiyet verebilir. Özellikle görevi kötüye kullanma suçu ile başkan ve başkan yardımcısı karşı karşıya kalabilir. Şimdi Müzik Onair diyor ki sayın Erçetin ve Göçer sizler temiz isimlerinizle bilinen insanlarsınız. Ne gerek vardı. Böyle bir şeye. Ve şimdi diyeceğiniz bir şey varsa cevabınızı seve seve yayınlamak için bekliyoruz.

oduller-reklam-banner
● Gri Ekran

İlginizi Çekebilir