Ana Sayfa » Müzik » Muazzez Ersoy Playback Yapanları Topa Tuttu

Muazzez Ersoy Playback Yapanları Topa Tuttu

oduller-reklam-banner

Linet ve Yonca Lodi’den sonra konserlerinde playback yapanlara bir eleştiri de Muazzez Ersoy’dan geldi. Televizyon çekimlerinde bile canlı şarkı söylediğini söyleyen Ersoy, ”Stüdyoda herkes okur, marifet canlı okumaktır. O cihazlarla herkes bülbül gibi şakır. Önemli olan er meydanında şakımaktır” dedi.

5 Kasım’da TRT Müzik ekranlarında müzik dolu bir programa başlayacağını söyleyen ünlü sanatçı, yeni single ve albüm çalışmaları için bekleyişte olduğunu söyledi. Muazzez Ersoy, yeni projeleri için duygulara ve kalbe işleyen bir şarkı arayışında olduğunu ekledi.

Canlı Performanslarına Güvenmiyorlar

Türk Sanat Müziği’nin güçlü sesi Muazzez Ersoy, Hürriyet’e verdiği röportajda özel hayatına ve müzikal projelerine yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

Muazzez Ersoy, son zamanlarda müzik dünyasında yaşanan playback tartışması için şöyle konuştu;
”Ben TV çekiminde bile iki saat canlı okuyorum. Hastaysam, sesim çatal çatalsa, okuyamayacak durumdaysam, ancak o zaman düşünebilirim. Ama sağlıklıysam niye playback yapayım arkadaş! Demek ki canlı performans konusunda kendilerine güvenmiyorlar. Sonuçta stüdyoda herkes okur. Stüdyoda okumak marifet değil, marifet canlı okumaktır. O cihazlarla herkes bülbül gibi şakır. Önemli olan er meydanında, sahnede şakımaktır.”

 

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir