Ana Sayfa » Müzik » Albüm & Single » Mustafa Toklucu – Pervane Klibiyle Yayında

Mustafa Toklucu – Pervane Klibiyle Yayında

oduller-reklam-banner

Esra Erol orkestrasının başarılı solisti Mustafa Toklucu ‘Pervane’ isimli yeni şarkısını Sevgililer Günü’nde sevenleri ile buluşturuyor…

Çocukluğundan beri müzik ile iç içe bir yaşam süren toklucu 1979 yılında İstanbul’da doğdu.Müziğe olan ilgisi çok erken yaşlarda başlayan Mustafa Toklucu’nun ilk sahne deneyimi ilk okul çağlarında henüz öğrenciyken başladı. Öğrenim hayatı boyunca önemli gün ve haftalarda okul korolarında solistlik yaptı. Müzikal yolculuğunda gelişimini hız kesmeden sürdüren Toklucu, ‘Pera Güzel Sanatlar Akademisi’nde 4 yıl şan ve solfej eğitimi aldı.Eğitimle birlikte İstanbul’da sahne performaslarına başladı. Müzik dışında başka sektörlerde de çalışan Toklucu, bir süre animatörlük ve radyo programcılığı yaptı.

Uzun yıllar Esra Erol’un program orkestrasında yer alan ekranlardan da tanıdığımız başarılı solist Mustafa Toklucu, ilk çalışması olan ‘Allahlarından Bulsunlar’ şarkısını ‘Kekeva plakçılık etiketi ile 2017 yılında dinleyici ile buluşturdu. Bu çalışması ile müzik piyasasına bomba gibi bir giriş yapan Müzisyen, 2019 yılında ise Serdar Ayyıldız’ın bir proje albümü olan ‘King of İstanbul’da’ ‘Kadınım’ şarkısıyla yer aldı.

Müzikal kariyerinde solist ve vokalist olarak ülkenin çeşitli yerlerinde sahne alan başarılı Müzisyen Mustafa Toklucu: Aşkın Nur yengi, Metin Arolat, Niran Ünsal, Nadide Sultan, Soner Arıca, Şahsenem ve Yeşim Salkım gibi değerli müzsiyenlerin vokalistliğini yaptı.

‘En güzel dil, Sevginin dilidir’ diyen şarkıcı, sevginin gücüne olan inancını özellikle son şarkısı ‘Pervane’ de kaleme almıştır.Uzun bir süre üzerinde çalıştığı Pervane’nin sözü ve müziği kendine ait olan şarkıda ‘sevginin ve aşkın varlığını’ duyacağız…

Mustafa Toklucu’nun sesi ile hayat bulan yeni şarkısı ‘Pervane’  yayınlandı.

Sözü ve Müziği Mustafa Toklucu’ya ait ‘Pervane’nin düzenlemesi Toygar Ersoy, Mix mastering ise Arzu Alsan tarafından yapıldı.Video klibi ise Erhan Kozan yönetmenliğinde Heybeli Ada’da çekildi.

PERVANE

Saklanmış duygularla yaşanmayan aşklar var

Sevgisiz sarılanlar, boşuna bekleyenler

Bu hayat çok kısa, sevgin içinde

Parlat ışığını, yan hadi pervaneye

Biter mi o ışık verdiğin son nefese kadar?

Hayatın boş olur sevmiyorsan

Korkma düşünme bu kadar

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir