Ana Sayfa » Yazarlar » Kemal Aslan » Mutsuz Bayram

Mutsuz Bayram

oduller-reklam-banner

Mutsuz Bayram

Bayram sabahı Van’da televizyon kanallarında son dakika diyerek bomba patlaması sonrasında şehit haberi… Nasıl mutlu olabilirim ki!..

Terörün, savaşın olmadığı, kardeşliğin, barışın olduğu bir bayram sabahına uyanmak istiyoruz.

Milletimiz, devletimiz zor günlerden geçiyor, aynı şekilde sanat camiası da zor günlerden geçiyor.

Bayramda sahnelerde olması gereken sanatçılar ve müzisyenler uzun zamandır özel günlerde, bayramlarda işsizler. Yani net konuşmak gerekirse sanat camiasının yüzde sekseni şuan evinde oturuyor ve birçok ünlü sanatçı ve müzisyen ayakta durma savaşı veriyor…

Mutsuz Bayram, çünkü Türkiyem okulların açılması ile çocuklarımızın hala servis üceretlerini okul ödemelerini ödemeyen dertli anneler ve babalar bayramın farkında bile değiller…

Kısacası mutlu huzurlu kurbanların kesildiği ve kurban etlerinin dağıtıldığı, ailelerin birbirini ziyaret ettiği, evlatların anne babalarının ellerini öpmek için bayram namazını kılmayı heyacanla beklediği, ihtiyaç sahibi ailelere durumu iyi olan ailelerin yardım ettiği bayram sabahlarını özledik.

Ben yine de mutlu, huzurlu, sağlıklı, terörün olmadığı, silahların sustuğu, barışın olduğu güzel bir bayram dileyerek satırlarıma son vermek istiyorum.

Yapımcı – Prodüktör
Kemal Aslan | MüzikOnair

oduller-reklam-banner
● MüzikOnair
Başlıklar

İlginizi Çekeblilr