Ana Sayfa » Müzik » Müyorbir Seçimlerinde Neler Yaşandı?

Müyorbir Seçimlerinde Neler Yaşandı?

oduller-reklam-banner

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği (MÜYORBİR) 10.Olağan Genel kurulunda yönetim kurulu seçilmişti.

Müyorbir ile ilgili şok iddialar ortaya atıldı. Edinilen bilgiye göre, yönetim kuruluna 445 oyla Burhan Şeşen gurubu kazandı. Yılda 30 milyon TL para toplandığını ve Müyorbir’e kayıt olan 2400 üyeye dağıtmak için bir gün süre olduğu öğrenildi.

Üyelerden birinin bu duruma karşı önerge sunduğu, önergede bu durumun sağlıklı ve istikrarlı olmadığı ve 6 güne çıkarmanın uygun olacağı fikri ise oylamayla reddedildiği bilgisine ulaşıldı. 1 yılda toplanan paranın 1 günde dağıtılmaya çalışılması ise yolsuzluk iddialarını doğurdu.

Yanlışlıkla üyelerden birine 500 bin TL gönderilmesi sonucu Kültür Bakanlığının denetimi üzerine 200 binin fazla olduğu ve bakanlık tarafından geri alındığı öğrenildi.

2400 üyeden 600 kişilik bir katılımla oylamaya geçildiği, oylamaya gelmeyenlerin vekalet vermesi sonucu 445 oyla Burhan Şeşen gurubunun kazanması ise üyeler arasında soru işaretlerine sebep oldu. Akşam saat 18.00’da başalyıp 3’de biten oylamada, geri kalan üyelerin oylarının nereye gittiği ise merak edilen konulardan oldu.

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği  10.Olağan Genel kurulunda, Burhan Şeşen, Belkıs Akkale, Edip Akbayram, Onur Akın, Metin Özülkü, Suzan Kardeş, Hüseyin Turan, Tolga Sağ ve Mehmet Gümüş yeniden yönetime seçmişti.

İlgili Haber: MÜYORBİR’in Yeni Başkanı Kim Oldu?

oduller-reklam-banner
● Misafir

İlginizi Çekebilir