Ana Sayfa » Müzik » MÜYORBİR’den ‘Telif Gelirleri’ Açıklaması!..

MÜYORBİR’den ‘Telif Gelirleri’ Açıklaması!..

oduller-reklam-banner

Müzik Yorumcuları Meslek Birliği (MÜYORBİR) Başkanı Burhan Şeşen, ‘Telif gelirlerinin az ödenmesi’ söylemlerine ilişkin açıklama yaptı. Şeşen, “Cevabını veremeyeceğimiz hiçbir durum yoktur. İsteyen üyemiz bize başvurarak şeffaf bir şekilde yürütülen süreç hakkında bilgi sahibi olabilir” dedi.

Geçtiğimiz günlerde telif gelirlerinin az olmasından sitem eden Erol Evgin’le ilgili konuşan Şeşen, ‘Gelirlerinin az olduğunu ifade eden Erol Evgin son 3 kurula mazeret göstererek katılmadı’ dedi.
MÜYORBİR Yönetim Kurulu Başkanı Burhan Şeşen, Popüler Müzik Sanatı Vakfı’nın (POPSAV) “telif gelirlerinin az ödenmesi” iddiaları ile ilgili açıklama yaptı. POPSAV’a yazılı çağrıda bulunarak bir araya gelmeyi, sorunlara çözüm bulmayı teklif ettiklerini dile getiren Şeşen, “Bu çağrımıza bir karşılık alamadık” ifadelerini kullandı.

‘Genel Kurul Kararlarını Karşı Çıksak Da Uyguluyoruz’
Popüler Müzik Sanatı Vakfı’nın amacının popüler müziğin gelişmesine katkı sağlamak olduğunu vurgulayan Burhan Şeşen, “Biz ise sadece pop müziğini değil, halk müziğini de rock müziğini de arabeski de bünyesine alan, iki bine yakın üyesinin yorumcu hakkını takip eden bir meslek birliği, hak takip örgütüyüz. Kültür Bakanlığı’nın Mali ve İdari denetimine bağlıyız. Denetlemelerin en önemli bölümü, Yönetim Kurulu’nun Genel Kurul’dan geçen yönergeleri uygulayıp uygulamamasıdır. Genel Kurul kararlarını, bazen karşı çıktığımız kararlar olmasına rağmen uyguluyoruz. Bizlerin asli görevi zaten zor koşullarda mesleğini sürdürmeye çalışan yorumcularımızın hak edişlerini toplamak ve onu Genel Kurul’dan geçen Dağıtım Yönergesi’ne göre dağıtmak. Cevabını veremeyeceğimiz hiçbir durum yoktur. İsteyen üyemiz bize başvurarak şeffaf bir şekilde yürütülen süreç hakkında bilgi sahibi olabilir ve kendisiyle ilgili dağıtım dokümantasyonunu isteyebilir” ifadelerini kullandı.

İlgili Haber:Erol Evgin: ‘Meslek Hayatımda Elde Ettiğim En Büyük Gelir…’

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir