Ana Sayfa » Radyo » “Müzik Dünyasında ‘Bananecilik’ Durumu Var”

“Müzik Dünyasında ‘Bananecilik’ Durumu Var”

oduller-reklam-banner

İlk solo albümü “Of Aman” ile 1994’te müzik dünyasına merhaba diyen Nalan, son zamanlarda Bodrum’u tercih eden isimlerden biri.

“Tutmayın Beni”, “Ölür müsün Öldürür müsün”, “Of Aman”, “Affet” gibi şarkılarla dinleyicilerin beğenisini kazanan Nalan uzun süre “Of Aman Nalan” adıyla anıldı.

2007 yılında farklı tarzda şarkılar söyleyerek, Türk Sanat Müziği eserleri yorumladı.

Son bir yıldır Bodrum’da yaşayan Nalan, hakkında merak edilenleri ve yeni projelerini CRI TÜRK’ten Elif Sevil Orhanlı’ya anlattı.

“BODRUM’DA ACABA TEMELLİ YAŞAYABİLİR MİYİM DENEMESİ YAPTIM”

Bir senedir vaktimin çoğunu Bodrum’da geçirdim, benimki pek yerleşmek sayılmaz. ‘Acaba temelli yaşabilir miyim’ denemesi yaptım. Sonuç başarılı ama İstanbul’dan temelli kopmam mümkün değil. Arada her şeyden ve herkesten uzaklaşmak gerekir ki aşk tazelensin.

Öte yandan albüm hazırlıklarıma, bestelerime ve bana yardımı olsun diye Bodrum’a geldim. Burada sahne çalışması yapmıyorum. Sahne alsaydım İstanbul’u Bodrum’a taşımış olurdum ki böyle bir şeyi hiç istemedim. Ayrıca yeni albümler ve şarkılar dinleyiciyle buluşmaya devam edecek.

“MÜZİK PİYASASINDA HEP BİR FAKİR EDEBİYATI VE BANANECİLİK HAKİM”

Piyasa hep aynı yerde. Tabiri caizse hep fakir edebiyatı, hep bir pesimistlik hakim camiada. Doymazlık, aymazlık, bananecilik, benden sonrası tufan anlayışı var ve birlik yok. Ben dahil herkes kaygılı. Kaygılarla kodlanıyoruz (kolay anlaşılır olsun, çok satsın kaygısı vs.) Müzik camiasında gelinen bir nokta yok, hep virgül.

oduller-reklam-banner

İlginizi Çekebilir