Ana Sayfa » Müzik » Müzik Dünyasının Çözemediği Sorun!..

Müzik Dünyasının Çözemediği Sorun!..

oduller-reklam-banner

Milliyet’ten Ali Eyüboğlu, son köşe yazısında müzik dünyasını ele aldı.

Müzik dünyasının telif haklarını korumak amaçlı kurulan 4 meslek birliğinin birleşip tv’de güzel işler icra edebileceğini yazan Eyüboğlu, “meslek birlikleri ulusal kanallardan birinde haftada bir pekala müzik programı yapılmasını sağlayabilirler” dedi.

İşte Ali Eyüboğlu’nun meslek birliklerine verdiği öneri yazısı;

Yıllardır Yıldız Tilbe ve Duman’ın menajerliğini yapan Muzaffer Kılıç, İnci Mercan adlı bir şarkıcıdan bahsetti… İnci Mercan kim mi?

‘Tanrım’ ve ‘Berduş’ gibi şarkıları YouTube’da müthiş ilgi görüyor, birçok ünlü şarkıcıdan daha çok izleniyor, ama ekranda yok. Sadece ‘O Ses Türkiye’ye çıkmış, o da Tilbe’nin menajeri Kılıç sayesinde. İbrahim Tatlıses’e tonmaisterlik yaptığı yıllardan tanıdığım, Yıldız Tilbe ve Duman’ın menajeri Kılıç’ın o görüşmede bana anlattığı konu, aslında müzik saktöründe şarkıcısından yapımcısına birçok insanın dile getirdiği bir sorun.
Kılıç, “İnci Mercan, YouTube sayesinde ayda ortalama sekiz ekstraya gidiyor ve 200-300 kişilik salonları tıklım tıklım dolduruyor. Böyle bir sesi Türkiye’nin tanıması için ulusal kanallara çıkması lazım, ama öyle bir program yok. Bir ‘Beyaz Show’ var, o da birkaç starın dışında kimseyi çıkarmıyor” dedi…
90’lı yıllardaki ‘İbo Show’ türü program olsa yaşanır mı bu sorun? Müziğin meslek örgütlerini yönetenler, aralarındaki kayıkçı kavgasını bırakıp, bu sorunla niye ilgilenmez?

MESAM, MSG, MÜYORBİR ve MÜYAP, ulusal kanallardan birinde haftada bir pekala müzik programı yapılmasını sağlayabilirler.
Müziğin starları, yıldızları ve genç yetenekler, seyirciye müzik ziyafeti çeker, bu sayede müzik sektörü de şarkılarını pazarlar. Flash TV’nin tek başına yaptığı bu hizmetin alasını koskoca müzik sektörü başaramıyorsa, sonra kimse dert yanmasın boşuna…

Kaynak: Ali Eyüboğlu/Milliyet

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir