Ana Sayfa » Yazarlar » Kemal Aslan » Müzik Meslek Birliklerine Bu Yazım!..

Müzik Meslek Birliklerine Bu Yazım!..

oduller-reklam-banner

Müzik Meslek Birliklerine Bu Yazım!..

Kimse müzik camiasını kullanıp ödül töreni yapmasın. Çünkü bir adalet söz konusu olmuyor. Yandaşlık diz boyu, anlayan anladı…

Sebebine gelince, yıllardır yapılan her ödül töreni sonrası bir sürü sataşmalar, laflar, dedikodu… Neden mi, nedeni şu; biz yapımcılar, yorumcular, besteciler için meslek birlikleri Türkiye ve dünyadan milyonları topluyorlar ama bu meslek birlikleri ellerindeki radyo, tv, dijital verilerine göre bir ödül töreni yapmaktan acizler…

Bugün müzik sektörünün geldiği duruma bir bakalım, herkes sadece konuşuyor, icrat sıfır. Sayın meslek birlikleri sizler bir çatı altında toplandınız, paraları topluyorsunuz sadece.

Topladığınız paraları dağıtmak mı işiniz, neden müzik adına sizler yapmanız gerekeni yapmıyorsunuz da, birileri bazı firmalar kendi reklamlarını yapmak için bizim müzik camiamızı kullanıp ödül töreni adı altında bizim sektörümüzü yok etmesine izin veriyorsunuz?

Bu yazımı okuyan meslek birlikleri yöneticileri, yöntim kurulu başkanları şimdi diyecek ki “Hadi oradan, bize akıl mı veriyorsun?..” Aslında akıla hiç ihtiyacınız yok, siz bunları biliyorsunuz ama kimsenin gıkı çıkmıyor.

Siz de müzikten para kazanıp, müzik adına hiç birşey yapmıyorsunuz ama ben sizin şuan bam telinize dokunuyorum artık. Zaten müzik dipte, daha ne kadar kötülük yapabilirsiniz, asıl şimdi para kazandığınız bu sektörden ve maaş, huzur parası aldığınız meslek birliğine biraz saygınız varsa, benim de bu yazımı okuduysanız, artık birşeyleri değiştirmek için hiç geç değil.

Bana da bir görev düşüyor ise hem maddi hem manevi ilk önce taşın altına elimi koymaya hazırım. Artık kimse bizim yerimize sektörümüz ve müzik adına lütfen rica ediyorum, ödül töreni yapıp eline yüzüne de bulaştırmasın!..

Kemal Aslan | Müzik Yapımcısı – MüzikOnair Köşe Yazarı

oduller-reklam-banner
● MüzikOnair

İlginizi Çekebilir