Ana Sayfa » Müzik » ‘Müzik Ödüllerinde Devrim!..’

‘Müzik Ödüllerinde Devrim!..’

oduller-reklam-banner

Ömür Gedik bugünkü köşesinde gelecek yıl Cannes’da gerçekleşecek olan MIDEM Müzik Ödülleri hakkında bilinmeyenleri anlattı. Verilere dayanan ilk müzik ödül töreni olan MIDEM, dünyanın en büyük müzik ödüllerinden bir tanesi olacak. Ömür Gedik, ‘Ben Türkiye’den de isimlerin ödül alanlar listesinde olabileceğini düşünüyorum’ diyerek iddialı bir çıkış yaptı.

İşte Ömür Gedik’in köşe yazısı;

Türkiye’den MÜYAP, MSG, MESAM ve MÜYORBİR’in temsilcileri de fuardaydı.
Yapılan lansmandan haberleri var mı bilmiyorum ama anlaşılan şu ki MIDEM gelecek yıl hem bizim hem de tüm dünyanın ilgisini çok daha fazla çekecek.
Çünkü burası dünyanın en büyük müzik ödüllerinden birine ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor: MIDEM Müzik Ödülleri.
4-7 Temmuz 2019 tarihinde Cannes’da gerçekleşecek MIDEM Müzik Ödülleri’nin özelliği, tamamen verilere dayalı ilk müzik ödül töreni olması.
Dünyanın dört bir yanından gelen yerel ve global başarı öykülerini gün ışığına çıkaracak olan ödüller için global müzik veri platformu Soundcharts ile anlaşmaya varıldı.
Soundcharts, canlı konserler, sosyal medya, audio ve video yayınlarını da kontrol eden farklı platformlardan topladığı dijital verilerle kazananları belirleyecek.
Oylama ya da jürinin olmadığı ödüllerin değişen müzik dünyasının yeni starlarını, yeni hikayelerini bizlerle buluşturacağı kesin.
Üstelik bu starlar, dijital imkanlar sayesinde dünyanın her ülkesinden hayranlarına müziğini duyurmayı başarmış kişiler olabilecek.
Gala seremonisi, ödüllü prodüksiyon şirketi Whizz Kid Entertainment tarafından düzenlenecek.
Ödül töreni, içerik dağıtım çözüm ortağı Precious sayesinde Cannes’dan tüm dünyadaki müzikseverlere ulaştırılacak ve bu anlamda da bir ilk gerçekleştirilecek.
MIDEM Müzik Ödülleri ile veriyi iyi kullanan ve hayranlarıyla bu yolla buluşmayı sağlayan müzisyenlere ve yeni başarı öykülerine hazırlıklı olmakta fayda var.
Ben Türkiye’den de isimlerin ödül alanlar listesinde olabileceğini düşünüyorum.
Cannes seneye hem bizim hem de dünya müziği için çok daha cazip ve hareketli olacak.

ÖMÜR GEDİK | Hürriyet

Kaynak: Ömür Gedik | Hürriyet

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir