Ana Sayfa » Yazarlar » Tilki » Müzik Sektöründe Perde Arkasında Yaşanan Olaylar!..

Müzik Sektöründe Perde Arkasında Yaşanan Olaylar!..

oduller-reklam-banner

Müzik Sektöründe Perde Arkasında Yaşanan Olaylar!..

Herkese selamlar.

Bugün sizlere müzik piyasasından çok çarpıcı bilgiler paylaşacağım sevgili dostlar.

Müzik sektörünün perde arkasında yaşanan, kimsenin bilmediği ya da çok az kişi tarafından bilinen bir takım bilgiler aktaracağım.

1- İREM DERİCİ

İrem Derici, Ayşe Hatun Önal’ın seslendirdiği “Çak Bi Selam” ve Hadise’nin okuduğu “Nerdesin Aşkım” şarkılarını parası olmadığı için kaçırmıştı. Ayşe Hatun Önal, yıllar sonra 2014 yılında müziğe tekrar dönünce Alper Narman ve Onurr şarkısı olan “Çak Bi Selam” ‘ı alabilmek için kredi çekmişti.

2- DEMET AKALIN

Ersay Üner imzalı Demet Akalın’ın okuduğu ve 2008 yılında çıkardığı Bebek şarkısı önce Gülben Ergen için yazılmıştı. Gülben Ergen’in kendisi hakkında kötü cümlelerini öğrenen Demet Akalın, yakın dostu Ersay Üner’i arayıp şarkıyı Ergen’den alıp kendisine vermesini istemişti ve sonrasında şarkıyı albümüne koymuştu.

3- SERDAR ORTAÇ

Serdar Ortaç, 2010 yılında “Kara Kedi” şarkısını bir Rus şarkıdan adapte ederek Türkçe sözler yazmıştı. Ancak beste kısmına sahibinin değil, kendi adını yazarak beste fabrikatörüne yakışmayan bir davranış sergilemişti.

4- İBRAHİM TATLISES

Ozan Doğulu’nun albümünde yer alan Kulüp şarkısının vokali için ilk olarak İbrahim Tatlıses’e teklif gitmişti. Ret yanıtı alınınca da şarkıyı 2017 yazında Demet Akalın okuyarak yazın hitlerinden birine imza atmıştı.

5- DERYA ULUĞ

Derya Uluğ’un çıkış şarkısı aslında “Sen Maşallah” ‘tı. Ancak Güven Yüreyi ısrarla şarkıyı isteyince Uluğ şarkıyı Yüreyi’ye verdi. Daha sonra kendisi slow bir şarkıyla çıkmaya karar verdi ama son karar olarak “Okyanus” seçildi ve büyük bir çıkışa imza atmıştı.

6- AYLA ÇELİK

İrem Derici, “Dantel” albümündeki bir şarkı için 100.000 TL ödediğini söylemişti. Pahalı besteleriyle kulaktan kulağa yayılan Ayla Çelik’ten aldığı ve albüme adını veren Dantel şarkısının, bu şarkı olduğu tahmin edilmektedir.

7- TAN TAŞÇI

İkizler, önce Tan’ın vokalistliğini yapıyordu. Daha sonra Merve Özbey’in vokalistliğini yapmaya başladılar. Tan, İkizler’in kendisini 2. ayda yarı yolda bırakıp albüm uğruna “çakma yapımcı” dediği Erdem Kınay’a gittiğini söylemişti.

Şimdilik bu kadar ama devamı gelecek. Bekleyin!

Tilki | MüzikOnair

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir