Ana Sayfa » Müzik » Müzikte Flash Polemik: “Türkiye’deki Popçular Milli Vanilli’ye Benziyor”

Müzikte Flash Polemik: “Türkiye’deki Popçular Milli Vanilli’ye Benziyor”

oduller-reklam-banner

Müzikte Flash Polemik: “Türkiye’deki Popçular Milli Vanilli’ye Benziyor”

Hazal Türkiye’deki Popçuları Milli Vanilli’ye Benzetti.

90ların ortalarında yayınladığı albümlerle müzik endüstrisine merhaba diyen , müzik dünyasının romantik hitlere imza atan yorumcusu Hazal Uçan Kuş TV’de Michael Kuyucu’nun programına konuk oldu. Hazal müzik kariyerinin nasıl başladığını Michael Kuyucu’ya anlattı.

Demet Akalın RAKİBİM Değil!..

Çocukken hep şarkı söylediğini ama müziğin daha sonra hayatında ön plana geldiğini söyleyen Hazal, voleybol oynadığı, sahne aldığı sıralarda keşfedildiği ve o zaman aktif olan Klip Müzik’ten albüm teklifi aldıktan sonra ilk albümünü yayınladığını söyledi. Hazal müzik kariyerine kendisini geliştirmek ve eğitimini tamamlamak için ara verdiğini bunu her yorumcunun yapması gerektiğini de söyledi. Bu aranın kendi adına biraz uzun sürdüğünü kabul eden Hazal, “Evet ben biraz abarttım” dedi.

Demet Akalın’ın “Bozuyorum Yeminimi” adlı şarkıyı coverlamasından sonra çıkan polemiklere bir anlam veremediğini söyleyen Hazal, Michael Kuyucu’ya o şarkıyı o dönemde kendisinin de albümünde tekrar yorumlamak istediğini söyledi ve şarkının bestecisinin kendisine haber vermeden şarkıyı Demet Akalın’a sattığını bundan dolayı kırıldığını söyledi ve “Şarkı bestecisinindir tabii ki istediği zaman istediği kişiye verebilir, ben sadece bana haber vermemelerine üzüldüm” dedi. O dönemde adı Demet Akalın ile polemiklerle anıldığını söyleyen Hazal o dönem söylediği “Demet Akalın benim rakibim değil” sözünün bugünde arkasında olduğu bunu kimseyi incitmek için söylemediğini açıkladı. Hazal, Michael Kuyucu’ya “Demet Akalın benim rakibim değil, olamaz da çünkü kulvarlarımız ayrı, benim müziğim farklı” dedi.

Milli Vanilli’nin 2015 Sürümleri Bugün Star Oldu

Hazal, Uçan Kuş TV’de Michael Kuyucu’ya bugünün pop müziğinde şarkı söyleyebilen çok az yorumcu olduğunu söyledi. Hazal, “Bir dönemler dünyada Milli Vanilli vardı, dünyayı ayağa kaldırmışlardı, sonra onun playback yaptığı ortaya çıkınca dünya müzik endüstrisi onları aforoz etti. Ama Türkiye’de Milli Vanilli’nin 2015 sürümleri star oldu’” diyerek Türkiye’de playback şarkıcılarının çok fazla olduğunu ve onların starlık mertebesinde olduğunu söyledi. Hazal, “ Bugün 7 bilemediniz 8 müzik şirketi ayakta kalabildi, toplasanız 30 tane şarkıcı ile dönüyor sektör. Her yerde aynı kişileri görüyorsunuz. 80 milyonluk ülkede bu olur mu? Çoğu da playback şarkıcısı. Bu yorumu yapınca da “kıskanıyorsun” diyorlar. Playback yapamadığım için mi kıskanacağım?!” diyerek tepkisini dile getirdi.

oduller-reklam-banner
● MüzikOnair

İlginizi Çekebilir