Ana Sayfa » Müzik » Nadide Sultan: ‘Müzik Sektörü Zor Toparlanır…’

Nadide Sultan: ‘Müzik Sektörü Zor Toparlanır…’

oduller-reklam-banner

Cüneyt Diktaş’ın sunduğu Müzik Onair Instagram canlı yayınlarına geçtiğimiz akşam Nadide Sultan konuk oldu. Nadide Sultan, karantina günlerini ve müzik sektörünün geleceği hakkında konuştu.

Uzun zamandır sektörde olan Nadide Sultan, zaman zaman gündemden uzaklaşmasıyla ilgili soruya ”Bizans filminde Mehmet Ali Erbil’in şarkısını çok severim. ‘Kral da benim, padişah da benim. Bin kere gitsem yine gelirim…’ Ben ürettiğimde ortada olmayı seviyorum. Magazinden çok çektim. Ben o kısmından hoşlanmıyorum. Bir müzisyen olarak anılmak benim daha çok hoşuma gidiyor. ” şeklinde yanıt verdi.

Ünlü şarkıcı Nadide Sultan, müzik sektörünün pandemiden en çok etkilenen sektörlerin başında geldiğini ve halk konserlerinin başlamasının zor olduğunu söyledi.

Karantina günlerini ailesiyle geçirdiğini söyleyen Nadide Sultan, normalleşme planı takvimine göre Haziran ayında başlayacak konserlere ilişkin, halk konserlerinde mesafe konulamayacağını söyledi.

‘Mariah Carey Gelse Bile Dinlemem’

”Müzik sektörü malesef ilk etkilenen ve en son toparlanan sektör olur her zaman. Bizler buna alışkınız aslında. Ben 1999 depremini yaşadım. O dönem bir sürü kriz atlattık. Bizim sektör zaten çok kırılgan pandemi sürecinde de bizim sektörün zor toparlanacağını düşünüyorum. En sevdiğim isim Mariah Carey’dir. Mariah Carey gelip söylese bile gidip dinlemem. Bizi zor bir süreç bekliyor.”

‘Halk Konserlerinin Başlaması Zor’

”Halk konserleri biraz zor. Yaz konserleri başlıyor bazı arkadaşların. Daha otel konsepti birbirinden ayrı, pleksi ile insanları ayırarak yapmaya çalışacaklar. Biraz garip. Halk konserleri çok dip dibe oluyor. Konserlerde insanlara sosyal mesafeyi koyamazsınız. Halk konserlerinin çok alabileceğini düşünmüyorum. Ben daha çok bayi toplantısı ve özel gecelerde sahne alıyorum. Bayi toplantılarının da Ocak ayından önce olabileceğini düşünemiyorlar. Hem işin maddi boyutu da var.”

İşte canlı yayının tekrarı;

 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir