Ana Sayfa » Reklam PR » Nart: İhracatçının Yüzü Güldü!..

Nart: İhracatçının Yüzü Güldü!..

oduller-reklam-banner

PTT Esnaf Kart’la 1 milyon 700 bin esnafın rahat bir nefes almasını sağlayacak proje, e-ticaret yapanların yüzünü güldürdü. Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, “22 ülkeye yüzde 25 indirimle kargo imkânı sağladığımız esnafımız e-ticaretle dünyaya açılacak” dedi. PTT Esnaf Kart hakkında konuşan World eCommerce Forum İş Geliştirme Direktörü Ömer Nart, “PTT Esnaf Kart ihracatçının yüzünü güldürdü” ifadesini kullandı..

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı ve PTT iş birliği ile “PTT Esnaf Kart” hayata geçirildi. Söz konusu projede 1 milyon 700 bin esnaf ve sanatkâr çeşitli indirim ve avantajlar elde edecek. Esnafın PTT Bank’tan özel faiz oranlarıyla kredi alabileceğini söyleyen Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, “Esnafımız Pttcell’den özel tarifelerin yanı sıra önemli indirimlerle PTT Sigorta güvencesi ve PTT Kargo indirimlerinden faydalanacak. Esnaf, 22 ülkeye devlet güvencesinde satış yapabilecek. Kayıtlı Elektronik Posta (KEP) ile gönderim ücretlerinde yüzde 25 indirim sağlanacak. EPTT AVM, satış, pazarlama ve reklam desteği verecek” dedi.

“İHRACATÇININ YÜZÜ GÜLDÜ”

PTT Esnaf Kart’ın e ticaret sektörünü mutlu ettiğini söyleyen World eCommerce Forum İş Geliştirme Direktörü Ömer Nart, “Çin e-ticaret mucizesi lojistik sübvansiyonlarla bugün bu noktaya geldi. World eCommerce Forum olarak gerçekleştirdiğimiz uluslararası e-ihracat konferansta da buna değinmiştik. Devletin topyekün bir e-ihracat hamlesi başlatması şart. 10$’a sattığınız bir tişört için 20$ Kargo öderseniz olmaz. Devletin palyatif değil kalıcı çözümler sunması gerekiyor. Eticaret’te sektörünün devletten en büyük beklentisi kargo maliyetlerini sübvanse etmesidir. Konuştuğumuz her e-ihracatçı kargo maliyetlerinden yakınıyor. Bu yeni gelişme ihracatçının yüzünü güldürdü ” dedi.

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir