Ana Sayfa » Genel » Nazan Öncel: ”Rock Müziğin Kralı Erkin Koray’dır”

Nazan Öncel: ”Rock Müziğin Kralı Erkin Koray’dır”

oduller-reklam-banner

Nazan Öncel, ”Rock müziğin kralı Erkin Koray’dır. Aksini iddia eden çarpılır” diye konuştu. Türk müzik camiasının dev isimleri arasında yer alan Nazan Öncel, usta sanatçıyla olan bir anısını takipçilerine anlattı. 1996 yılında çıkan ve o yıllara damgasını vuran ‘Erkekler De Yanar’ın öyküsünden bahseden Nazan Öncel, o yıllara ait bir dergi röportajı paylaştı.

Nazan Öncel: ”Rock Müziğin Kralı Erkin Koray’dır” Nazan Öncel: ”Rock Müziğin Kralı Erkin Koray’dır”

”Erkin Koray Rock müziğin kralıdır, aksini söyleyen çarpılır. Tabii şimdi çıta bu kadar yukarıda olunca biz de kıymetini bilmeye çalışıyoruz elbette. Sözünü ettiğim Sokak Kızı dönemi. Bir gün bütün deli cesaretimi toplayarak kendisini aradım. (Amacımız onore etmek, saygımızı sevgimizi hissettirmek.)

‘Ben bi şarkı yazdım Erkekler De Yanar dedim adına, yetmedi bir de üstüne sizin mucidi olduğunuz elektro bağlama tınılarını çok yakıştığı için ve o güzelim tınıyı insanlara hatırlatmak adına çaldırdım, dinlemeniz lazım’ dedim.

Bu o kadar kolay olmadı çünkü öncesine dönecek olursak, ilk önce bu sazı çalacak birini bulmak gerekiyordu.

Funda Sanlıman ‘Ahmet Koç diye biri var bilmem ister misin, genç yeteneklerden’ dedi.

‘Fark etmez, bu şarkıdan sonra nasılsa tanımayan kalmaz onu, buyursun gelsin’ dedim. Geldi çaldı. Hem de döktürdü Ahmet’ciğim. Sonra Erkin Koray’a “Buyurun gelin, evim de şarkım da sizi bekliyor, beraber dinleyelim sizin görüşleriniz benimm için çok kıymetli” dedim.

Var olsun Damla ile beraber kalktı geldi. Kapıyı açtığımda karşımda canlı bir tarih duruyordu resmen.  Mutluluktan kanatlanmışız… Uzun lafın kısası birlikte şarkıyı dinledik. Akşit fotoğraflarımızı çekti. Baba’dan onay alan şarkımızla yola çıktığımızda sene 1996’ydı…”

 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir