Ana Sayfa » Müzik » Nükhet Duru’nun ‘Hikayesi Var’ına Büyük Övgü: Başyapıt

Nükhet Duru’nun ‘Hikayesi Var’ına Büyük Övgü: Başyapıt

oduller-reklam-banner

Müzik Onair köşe yazarlarından Can Erbaş, kısa bir süre önce müzikseverlerle buluşan Nükhet Duru’nun ‘Hikayesi Var’ isimli projesini köşesine taşıdı.

İşte albümle ilgili değerlendirmelerde bulunan Can Erbaş’ın o yazısı;

Merhaba Müzik Onair okuyucuları; dergimizin bu sayısında Nükhet Duru’nun yeni prodüksiyonu “Hikayesi Var” hakkında konuşacağız.
Çıkış tarihi 14/02/2020 olan bu prodüksiyon açılış şarkısından kapanış şarkısına kadar buram buram aşk kokan bir çalışma. Her şakıda Nükhet Duru’ya eşlik eden müzik dünyasının starları mevcut. Elbette Nükhet Duru tarafından ruhumuza nakış gibi işlenen bu şarkılar artık yeni konuklarıyla şimdi bambaşka bir yerde olacak.
Albüm tam arşivlik bir prodüksiyon olmakla birlikte raf ömrü uzun olacak bir çalışma. Albümün en büyük artısı şarkıların alt yapısı diyebilirim. Klasikleşmiş Nükhet Duru şarkılarının ruhu korunmuş ve günümüz müzik soundlarıyla harmanlanmış. Ne aşırıya kaçılmış ne de ilk versiyonlarının gölgesinden kalmış. Şarkıların ruhu korunmuş ve ortaya enfes bir çalışma çıkmış.
Vokal olarak eserler ve eserleri icra edecek konuk sanatçılar da doğru seçilmiş. Düzenlemeler ve vokal kayıtlarında aldıkları rolleri güzel bir şekilde yerine getirmişler. Tabi her şarkıda hemen Nükhet Duru’nun aşk kokan sesini arıyorsunuz. Onun sesinden alışık olduğumuz bu şarkıları yeni seslerle dinlemek biraz heyecan verici elbette ama elde değil alışmışız aşk dolu sese sahip Nükhet Duru’nun sesine.
Prodüksiyonun en büyük artılarından biri konuk olan sanatçıların her birinin kendi hayran kitlesi mevcut. Elbette bu hayran kitlesi Nükhet Duru şarkılarına aşinadır fakat favori starlarının bu albümdeki yorumlarını merak edecek ve ilgiyle dinleyecek ve seveceklerdir. Albümün geniş bir yelpazeye sahip dinleyici kitlesi olacaktır.
Poll Production ve EN Production ortak işbirliği ile piyasaya sunulan bir çalışma. Poll Production müzik dünyamızın en önemli plak şirketlerinden biri. Bu albüme gereken özen gösterilmiş, müzik severler düşünülmüş ve Nükhet Duru’nun sanatına yakışan bir albüm olmuş. Kısacası ihtişamlı bir albüm.
Bir başka konumuzda albümün görsel etkisi. Albüm için önemli bir konudur kapak görseli ve kartonet tasarımı. Aslında albüm görsel tasarım konusunda daha iyi olabilirdi fakat mevcut tasarım ve kapak görseli davetkar. Özellikle Nükhet Duru’nun elinde gülle olan resmi ister istemez insanın içinde hoş duygular uyandırıyor. Albüm adı da doğru seçilmiş. Gerçekten anlatacak hikayesi olan şarkılar bu şarkılar. Her biri birer hit her biri birer klasik ve emsalsiz eserler. Günümüz müzik severlerinin kulaklarına aşk dolu bir fısıldama gibi albüm; hisli hisli…
Sanki bir devrediş hatta emanet ediş gibi … Bir nefes gibi…

Özet olarak; sanat ölçülemez bir kavramdır fakat eğer ölçebilseydik sanat değeri oldukça yüksek bir çalışma olduğunu söylemekten geri kalmazdık. Teknik olarak oldukça başarılı. Üzerine çalışılmış ve bolca emek harcanmış bir prodüksiyon. Albüm su gibi akıyor dinlerken bu da demek oluyor ki içinde müzik aşkı olan bir buluşma olmuş. Kaliteli bir prodüksiyon. Eminim Türkçe Pop Müzik dinleyicileri bu albümün değerini uzun yıllar bileceklerdir. Ve böyle bir baş yapıtı bize sunduğu için yapımda emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Profesyonelce bir
çalışma olmuş. Tebrikler.

Kimler yok ki bu albümde Track List’e göz atmadan olmaz.
1. Yaralım – Nükhet Duru & Sıla
Seninle – Nükhet Duru & Kenan Doğulu
Nerde – Nükhet Duru & Mabel Matiz
Aşık Oluyorum – Nükhet Duru & Evrencan Gündüz
Beni Benimle Bırak- Nükhet Duru & Funda Arar
Bir Nefes Gibi – Nükhet Duru & Kalben
Kazandım – Nükhet Duru & Zeynep Bastık
Destina- Nükhet Duru & Ceylan Ertem
Gözlerin Bulutlu – Nükhet Duru & Sena Şener
Sevda – Nükhet Duru & Rubato
Mahmure – Nükhet Duru & Ata Demirer

Sevgiler.
Can Erbaş | Müzik Onair

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir