Ana Sayfa » Müzik » O Ses Türkiye’nin Beğenilen İsimlerinden Aziz Kiraz Kariyer Yolculuğunu Anlattı

O Ses Türkiye’nin Beğenilen İsimlerinden Aziz Kiraz Kariyer Yolculuğunu Anlattı

oduller-reklam-banner

O Ses Türkiye’nin sevilen yarışmacılardan Aziz Kiraz, aradan geçen yılların ardından müzik kariyerine devam ediyor. Müzik Onair’dan Alper Ergez’e özel konuşan Kiraz, kariyer yolculuğu hakkında önemli paylaşımlarda bulundu. İşte o röportaj…

1.Aziz Bey merhaba öncelikle nasılsınız karantina dönemleri sizin için nasıl geçiyor? Sizleri tanımayanların daha yakından tanıyabilmesi için kendinizden biraz bahseder misiniz?

Merhaba :) Karantina hiç ummadığım anda tamamen kısıtladı beni. Yaklaşık üç aydır hiç sokağa çıkmadım desem yalan söylemiş olmam. Virüsten korktuğumdan değil sadece insanların birbirini öcü gibi görüp samimi olmayan tavırlar sergilemesi beni mutlu etmiyor. Ben her zaman söylerim; masa başı iş yapmıyorum, benim işim konsantrasyon, duygu ve motivasyon işi tamamen. Ben sürekli sahnede olan ve sahneyle bütün olmayı seven, tüm enerjisini seyirciden alan, genç bir müzisyenim. Beni tanımaları çok zor. Çünkü ben de hala kendimi tamamen keşfetmiş birisi değilim :)

2. Küçük yaşlardan beri müzik eğitiminizin olduğunu biliyoruz, gerçekten çok iyi bir sese sahipsiniz müzik eğitimine nasıl başladınız?

Teşekkür ederim :) Aslında şarkı söyleme ile çok küçük yaşta tanıştım desem daha doğru olur. Evimizde tek eksik olmayan şeydir müzik artı şarkı söylemek. Bu arada anne ve babamın sesi gerçekten çok güzeldir. Yeteneğin yanı sıra genler ile alakası kesin var bence. İlkokul ve ortaokul zamanında ileride hangi mesleği yapmak istiyorsun dediklerinde benim cevabım hep astronot olmaktı. Bu arada hala o heves yok değil içimde. Çok sosyal bir çocuktum okulda Andımız veya İstiklal Marşı okutulacağı zaman “Aziz nerede?” denirdi her zaman… Hele ki bayramlar :D Aman Allahımmmm! Hiç unutmam hatta anaokulunda müziğe dair hiçbir bilgim olmamasına rağmen koroyu ben yönetirdim her zaman. Tabi ölçü sayısına göre sallamazdım parmağımı daha çok heyecanına göreydi tabi. O günleri hatırlamak güzel :) Gelelim soruya profesyonel müzik eğitimime lise yıllarımda başladım. Güzel Sanatlar Lisesi’nde müzik eğitimimi tamamladım. Batı müziği eğitimi aldım.

3. O Ses Türkiye yarışmasına katılmaya nasıl karar verdiniz? Bu serüven nasıl başladı?

Valla çok spontane desem yalan olmaz. Evde izlenen programlardan biriydi. Aslında ilk zamanları katılma hevesim vardı, ama o zamanlar yaşım tutmuyordu. Annemin ‘’hadi kalk gidiyoruz’’ demesiyle tüm serüven başladı.
O Ses Türkiye’nin Beğenilen İsimlerinden Aziz Kiraz Kariyer Yolculuğunu Anlattı4. Efso isimli single’ınızın kısa sürede YouTube’daki hit sayısı milyonlara ulaştı ve çok sevildi. Şimdi yeni şarkılarınız, besteleriniz var mı, nasıl gidiyor çalışmalarınız? Biraz bahsedebilir misiniz?

Evet. EFSO :) benim ilk göz ağrım. Küçük yaşta verdiğim mücadelenin ve azmin ilk meyvesi. Ben beste yapmıyorum söz de yazmıyorum. Aslında hiç denemedim beste yapmayı, benim odak noktam daha çok sahne, ait olduğum yer. Kendimi rahat ifade ettiğim ve gerçekten mutlu olduğum ve geri dönüşünü çok iyi aldığım profesyonel müzik hayatımdaki mekan :)

5. Örnek aldığınız sanatçılar var mı?

Kendimden başka örnek aldığım kimse yok. Ama dinlemekten zevk aldığım vokaller var. Tan mesela çok lezzetli geliyor bana, tarzları yakın ama yorumları farklı olan Ebru Gündeş ve Linet de aynı şekilde. Gençlere bakarsak; Merve Özbey, Şimal, Derya Uluğ severek dinlediğim isimlerden. Ama aşık olduğum da bir isim var o da YILDIZ TİLBE.

6. Peki müzik dışında oyunculuk yapmayı da düşündüğünüz oldu mu?

Bu teklifi çok aldım. Ama kararımı doğru vermem gerektiğini düşündüm. Çünkü böyle bir tecrübem yok ve yeterli zamanım da yok. Çünkü ben bir haftamın neredeyse üç gününü uçak ve otel odalarında artı sahnede geçiriyorum. Bundan da keyif alıyorum, ikisini aynı anda götüremeyebilirim. Ben çabuk demorolize olabiliyorum. İlk soruda da dediğim gibi ‘’masa başı iş yapmıyorum’’ benim güne dinlenmiş, uykusunu almış ve motive başlamam gerekiyor. Çünkü sahnede söylediğim parçalar ciddi tecrübe ve güç istiyor. Dizi setlerinde geçirdiğim zaman benim esas işimle uyuşmayabilir. Dizinin sezonu boyunca farklı bir şehirde yaşamam gerekebilir. Yani kısacası hayatım alt üst olabilir. Ama değerlendiriyorum hatta şu an onunda iki senaryo var…

7. Ülkemizde daha önce benzer yarışma programlarına katılıp şu an ismini duyamadığımız yarışmacılar var. Sizin bu konudaki görüşleriniz nelerdir? Yani zaman zaman sizde de kaygı oluyor mu?

O tamamen kişiyle alakalı aslında. Neden katıldın diye sormak lazım kişilere. Kimi farklı bir meslek sahibi ama anı olsun diye katılıyor, kimi araba için, kimi zevk için, başkası popüler olmak… Böyle uzar gider… Benim bir kaygım yok! Kendime güveniyorum. Ama ben beş sene önce katılmama rağmen şu an röportaj vermem bence bir şeylerin başarısı :)
O Ses Türkiye’nin Beğenilen İsimlerinden Aziz Kiraz Kariyer Yolculuğunu Anlattı8. Müzik dünyasında özellikle düet yapmak istediğiniz bir sanatçı var mı? Neden?

Zaten bu yola çıktığımdan bugüne birçok isimle düet yaptım. Hepsi de talep gördü ve belli bir seviyenin üzerine çıkmayı başardı. Seviyorum müziği paylaşmayı :)

9. Şu an hangi sanatçılardan destek alıyorsunuz?

Maddi anlamda kimseden bir beklentim yok. Ama çevremdeki müzisyenlerde, benimle tanışmak isteyenler de çok proje sunuyorlar bana. Örneğin; ‘’Aziz bizim yaptığımız şarkıyı oku biz her şeyine sponsoruz. Yeter ki altında adımız yazsın.’’ diyenler çok oldu tanınan ya da tanınmayan.

10. Son olarak Müzik Onair okuyucularına ve sizi sevenlere neler söylemek istersiniz?

Durağan ve sıkıcı günler geçiriyoruz. Farklı bir yıl oldu, sınavdan geçiyoruz tüm dünya insanları olarak. Karantina sonrası herkese keyifli bir yaz mevsimi geçirmelerini dileyeceğim ama sosyal mesafe ve tedbirlere uymalarını da rica edeceğim. Sevgiler…

Alper ERGEZ | Müzik Onair

oduller-reklam-banner
● haberalani

İlginizi Çekebilir