Ana Sayfa » Müzik » Ogun Sanlısoy Yeni Teklisi İçin Tarih Verdi!..

Ogun Sanlısoy Yeni Teklisi İçin Tarih Verdi!..

oduller-reklam-banner

Ogün Sanlısoy, ilk albümü ‘Korkma’ nın 20.yılı dolayısıyla single çıkarmayı planladığının müjdesini verdi. 2019 yılının ortalarında yeni teklisini çıkarmaya hazırlanan Sanlısoy, kolları sıvadığını duyurdu.

Ünlü şarkıcı Ogün Sanlısoy, Üniversite FM’in başarılı yayıncıları Gülistan Dönmez ve Engin Özügüzel’in sorularını cevapladı.

Saydım parçasının hikâyesine değinen Ogün Sanlısoy, ‘’Askerlik dönemimde dikkatimi çeken bir olay vardı. Hem ben hem arkadaşlarım bir süreç yaşıyorduk. Sürekli etrafımda 550 sayan gençler vardı. Ona istinaden melodi ve söz olarak kendi notlarımı aldığımı hatırlıyorum. İstanbul’a döner dönmez de yazdıklarımı enstrümanla tekrar açtım. Demo hazırlayıp kenara attım. Daha sonra arkadaşlarıma dinletince bu parça öne çıktı ve albüm yapmaya karar verdiğimde ‘Saydım’ şarkısı da listeye girmiş oldu.’’ dedi.

Ogun Sanlısoy Yeni Teklisi İçin Tarih Verdi!..

”Benden Daha Meşhur Oldu”

Parçanın kendisinden daha meşhur olduğunu belirten Sanlısoy, ‘’Benden daha fazla geziyor. Hem yurt içinden hem de yurt dışından Saydım’ı seven, bilen çok insan çıkıyor. Hatta ‘A, o parça sizin miydi? Sizin isim neydi?’ diye soranlar oluyor. O yüzden Saydım benden daha meşhurdur.’’ dedi.

”Müzik Yapmam Geçici Bir Heves Olarak Görüldü”

Müziğe başladığı ilk yıllardan bahseden Ogün Sanlısoy, ‘’Ailem benim müzik hevesimi hep geçici gördü. ‘Türkiye’de heavy metal müzik yapacaksınız da ne olacak?’ sorularıyla karşılaştım. Desteklemediler değil, desteklediler fakat geçici bir heves olarak görüldü.’’ dedi.

Ogun Sanlısoy Yeni Teklisi İçin Tarih Verdi!..

‘Zehirlenme Dönemim…’

Müzikle tanıştığı ilk yıllardan anekdotlar paylaşmaya devam eden Sanlısoy, ‘’Hayatımda izlediğim ilk canlı konser, 10 yaşında Barış Manço’nun konseriydi. Sen klibinde yer alan sinema salonunda sahneye çıkmıştı. Konserden sonra eve gidince bayağı düşündüm. Çok güzel bir duygu olduğunu hissediyordum. Galiba zehirlenme dönemim orada başlıyor.’’ dedi.

Yeni bir projede yer alıp almayacağı sorusuna yanıt veren Sanlısoy, ‘’Düşünüyorum. Evde sürekli yazmaya devam ediyorum. Fakat albüm mü yaparım single mi yaparım muallaktayım. Galiba single olacak. Arkadaşlarımla konuştuk. Hatta birkaç parçayı onlarla paylaştım.’’ dedi.

Yeni çalışmanın tarihini AkdenizuniFM’den veren Ogün Sanlısoy, ‘ Bu sene ‘Korkma’ albümünün 20. yılı. Ona istinaden bir projeyle bu 20. yılın altını çizelim istiyoruz. Ocak veya Şubat gibi netlik kazanacaktır.’ dedi.

 

Röportaj: Gülistan Dönmez

Ses: Engin Özügüzel

Haber: Gürsel Üzal

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar

İlginizi Çekebilir