Ana Sayfa » Müzik » “Okyanus İçin Cebimdeki Son Parayı Harcadım”

“Okyanus İçin Cebimdeki Son Parayı Harcadım”

oduller-reklam-banner

Son yılların en çok dinlenen şarkılarından “Okyanus”, “Canavar”, “Nabız 180”, “Sen Maşallah” gibi birçok şarkıda sevgilisi Derya Uluğ ile birlikte imzası olan Asil Gök MüzikOnair’e özel açıklamalarda bulundu. Yetenekli sanatçı Asil Gök, rapten popa, futboldan aşka dair birbirinden önemli konularda sorduğumuz sorulara içten ve samimi cevaplar verdi.

“Okyanus İçin Cebimdeki Son Parayı Harcadım”

İlk sorum eminim herkesin sana sormamı istediği bir soru. Derya Uluğ başta olmak üzere hayranların artık senden bir şeyler bekliyor. Ama senden henüz bir girişim yok? Acaba Asil Gök, şu anki müzik piyasasından endişe mi duyuyor? Yoksa henüz zamanı gelmedi mi?

Endişe duymuyorum. Aksine herkesin kendi prodüktörlüğünü yapabildiği, endişenin az olduğu, daha özgür bir dünya oluştu. Kendimi en hazır hissettiğim anda sizlerle müziğimi paylaşacağım. Küçük bir bilgi; vereyim. Zaten başladım çalışmalara:)

“RAP MÜZİK HAKETTİĞİ YERE GELDİ”

Şu an çıkan her şarkı artık eskisi gibi ilgi görmüyor. Artık rap müziklerinin hakim olduğu bir dönem. Sizce pop müziğe olan ilgi mi azaldı rap müziğe olan ilgi mi arttı? Bu değişimi nasıl açıklarsın?

Rap müzik hakettiği yere geldi bence… Sözlerine açıp bakalım rap müziğin, isyan ve sokaktaki insanın dertlerini anlatan bi ifade ediş şekli var. Hepimiz sokak çocuğu olmayı özlemişiz demek ki… Keşke rap müziğe de yeteneğim olsaydı. Ben rap müziği Gazapizm ile sevdim ona da buradan teşekkür ederim.

Yıldız Tilbe’nin albümüne giriş sürecini sormak istiyorum. Albümde şarkı söyleme süreci nasıl gelişti?

Benim için şarkıcı kimliğiyle o albümde bulunmak çok zordu. Hatta son dakikaya kadar düşündüm olup olmamak için. Sonra Derya’nın büyük baskılarıyla albümde yer aldım. Şarkıyı teslim etmek için son bir günüm kalmıştı ve çok hasta bir şekilde o okumaları yapmama rağmen çok sevildi. Bu kadar insan tarafından sevilmek, dinlenmek çok mutlu edici.

Albümde söylediğin “Hastayım Sana” şarkısı çok beğenildi. Son baktığımda 18 milyonu devirmişti. Albümün en çok dinlenen şarkılarından biri olduğu halde klip çekmedin? Neden?

Göbeği eritip fit olamadık.

Tarkan’ın albümünde vokalistlik yaptın. O süreçten bahsedebilir misin?

Tarkan’a bir şarkısında vokal yaptım, inanılmaz bir deneyimdi. O gerçekten büyük bir usta.

“Okyanus İçin Cebimdeki Son Parayı Harcadım”

Müzik piyasasında kendini daha çok hangi tarza yakın görüyorsun?

Ben müzik konusunda bipolar hastasıyım. Derya sadece müzikte değil genel öylesin diyor. Klasik müzik altyapım var. Fakat 7 yaşında düğün salonlarında bu işin alay kısmında da bulundum. O yüzden bana tarz fark etmiyor. Sabah Rachmaninoff ile uyanır gece Hüsnü Şenlendirici ve Müslüm Gürses ile kapanış yapabilirim.

Çok güzel bir ses tının var. Ben senin şarkı söyleyiş tarzını bilmem katılır mısın ama Mustafa Ceceli’ye benzetiyorum. Bunun hakkında neler söylemek istersin?

Mustafa Ceceli, kendime idol olarak gördüğüm bir isim böyle düşünmeniz beni çok mutlu etti.

“KENAN DOĞULU İLE AYNI PROJEDE YER ALMAK İSTERİM”

Asil Gök Türkiye’de en çok kimi beğeniyor? Kimleri dinliyor?

Kenan Doğulu, Sezen aksu, Erkan Oğur ve daha sayamayacağım çok fazla isim var. Bence Türkiye’de ki sanatçılar dünyaca ünlü olmayı hakediyorlar.

İleride bir isimle aynı projede olmak istersen bunun kim olmasını istersin? Neden?

Kenan Doğulu ismiyle aynı projede olmayı çok isterdim. Bildiğim kadarıyla onunda hayatı 7/24 müzikle geçiyormuş. Bende öyleyim. Yolculuklarda bile küçük müzik aletlerimle müzik yapıyorum. Hatta askere bile klavyemi bir şekilde soktum.

“Okyanus İçin Cebimdeki Son Parayı Harcadım”

“EVLİLİK VE ÇOCUK HAYALİM VAR”

Gelelim Derya Uluğ ile aranızdaki harika uyuma… İlk olarak çok merak ediyorum. Derya ile yollarınız nerede kesişti? Tanışma hikayenizden bahsedebilir misin?

Derya bu konudan çok bahsetti zaten :) Bizim buluşma noktamız müzik.

Nazar değmesin diyelim… Aranızda çok iyi bir ilişki var. Yıllardan beri süren bu ilişkiyi evlilikle taçlandırmayı düşünüyor musunuz?

Evlilik artı çocuk:)

Derya ile aranızdaki uyumdan bahsedebilir misin? Çünkü sizin birlikteliğiniz sayesinde ortaya harika şarkılar çıkıyor. Bu konu hakkında düşüncelerin neler?

Birbirimizi çok seviyoruz o yüzden güzel bir uyum ve enerji var. Bu da size yansıyorsa ne mutlu bize.

Birlikte şarkı yaparken zorluk yaşıyor musunuz?

Evet hem de çok. Hiç kolay olmuyor. Başında zor olan her şeyin sonu güzel oluyor

İlişkinizin bitmesi durumunda yine birlikte çalışır mısınız? Çünkü kimse bu ikiliden ortaya çıkan harika şarkılardan mahrum kalmak istemez.

Allah o günleri göstermesinde! Çalışmayız herhalde! Zor olur.

“İLK GÜN NEYSEK ŞU ANDA DA O’YUZ!”

Her sektörde olduğu gibi müzik sektöründe de bazı fedakârlıklar yapmak gerekiyor veya bazı riskler almak gerekiyor. Siz buralara gelirken Derya ile hangi yollardan geçtiniz? Süreç boyunca zorluk yaşadınız mı?

Bir örnek veriyim; Derya Uluğ, Okyanus’a klip çekerken ben cebimdeki son parayla o an keman çaldırdım. Zorlu süreçlerden herkesin olduğu gibi geçtik ama ilk gün neysek şu anda da O’yuz.

Kendi şarkınızı kendiniz yapıyorsunuz. Bu sizin için nasıl bir avantaj sağlıyor?

Bu çok büyük bir konfor. İkinci üçüncü kişilere bağımlılığın yok bi kere.

İnsan kendi yaşamadığı duyguları karşı tarafa hissettirebilir mi? 

Şarkılardan bahsediyorsanız bu mümkün ama günlük hayatta yaşamadığınız bir şeyin ne hissettireceğini bilemezsiniz ki başkasına hissettirebilesiniz.

“DERYA ‘BEN OLDUM’ DEYİP ŞIMARMIYOR”

Geçtiğimiz günlerde Türk müziğinin en büyük seslerinden Ebru Gündeş, Derya Uluğ için övgü dolu sözler söyledi. Siz Derya Uluğ’un müzik hayatı hakkında neler söylemek istersiniz? İlk şarkınızda “Okyanus” ta böyle büyük bir başarı elde etmeyi tahmin edebiliyor muydunuz?

Derya çok çalışkan işine, müziğe aşık. Hala şan derslerine devam ediyor. Günlük etütlerini aksatmadan yapıyor. Bu yüzden bence daha çok başarıları görecektir çünkü bu iş için emek harcıyor. Ben oldum deyip çalışmalarını aksatmıyor, şımarmıyor.

Derya Uluğ’un orkestrasında yer alıyorsun. Her konserinize kendi orkestranızla gidiyorsunuz. Bu gerçekten tebrik edilmesi gereken bir durum Sizin için zor olmuyor mu?

Ben orkestra arkadaşlarımın hepsini çok seviyorum ve onlarla yolculuk yapmaktan çok keyif alıyorum.

Derya Uluğ’un önümüzdeki aylarda çıkaracağı albüm hakkında bilgi verebilir misin? İçerik olarak nasıl bir albüm bizi bekliyor? Bildiğimiz kadarıyla Derya Uluğ ile yaptığın bir düet var. Bu düet hakkında bilgi verebilir misin?

Sektör olarak belirsiz bi dönemdeyiz. Benim bile bugün sevdiğim şey yarın başka gelebiliyor. Yani demek istediğim her gün sound değişiyor. Bunu doğru yakalamak istiyoruz ve çalışıyoruz.

Albümde bizi bekleyen başka sürprizler var mı?

Ben çok güveniyorum albüme. Tamamı kendi şarkılarımızdan oluşuyor. Ben toplam 24 şarkı ile iki albüm çıkarmalısın diyorum ama bana sen delirdin artık diyorlar :)))

“Okyanus İçin Cebimdeki Son Parayı Harcadım”

“DERYA İLE SABAHLARA KADAR RIDVAN DİLMEN İZLİYORUZ”

Gördüğümüz kadarıyla Derya Uluğ ve sen büyük bir Fenerbahçe taraftarısınız. Her erkeğin hayalidir futboldan anlayan bir kız arkadaşının olması. Çok şanslısın bu yönden  neler söylemek istersin?

Valla çok güzel bir durum Derya ile sabahlara kadar Rıdvan Dilmen izliyoruz. YouTube aramalarımızda en üstte Rıdvan Dilmen çıkıyor.

Son olarak Müzik Onair aracılığıyla hayranlarınıza ve müzikseverlere söylemek istediğiniz bir şey var mı?

İyi müzisyenlerin ne demek istediğine daha çok kulak verelim. Size de çok teşekkür ediyorum. Sayfanızı takip ediyorum. Haberleri sizden alıyorum…

Haber – Röportaj: İbrahim Aydemir Müzik Onair

oduller-reklam-banner
● İbrahim Aydemir
Başlıklar

İlginizi Çekebilir