Ana Sayfa » Müzik » Özdemir Erdoğan: Selda Bağcan “Omurgalı Değilmiş”

Özdemir Erdoğan: Selda Bağcan “Omurgalı Değilmiş”

oduller-reklam-banner

‘Bana ellerini Ver’, ‘İkinci Bahar’ gibi hafızalardan silinmeyen şarkıların sahibi, Usta müzisyen Özdemir Erdoğan posta gazetesine konuştu.

Özdemir Erdoğan yıllarca bu piyasanın içinde bulunduğunu ve bir 20 yıl daha yetecek kadar para kazandığını açıkladı. Kazandığı parasını çevresine aktarmakta. Erdoğan röportajında sanat hayatında yaşadıklarından da bahsetti.

Aynı zamanda Özdemir Erdoğan’a geçtiğimiz günlerde Aleyna Tilki ile üst yapan Selda Bağcan soruldu. Bunun üzerine “Yazıklar olsun! Omurgalı bir sosyal demokrat değilmiş demek ki. Kendine sosyal demokrat diyen, omurgalı bir kişi bunu yapmaz. Bir sanatçıya önce kişilikli bir kimlik lazım. Bakın dünyada Cem Karaca’nın bir eşi benzeri yok. Özgün çünkü. Edip Akbayram, Moğollar, Cahit Berkay… Bu isimlerin eşini, benzerini dünyada bulamazlar. Edip Akbayram mesela, solcudur ama eğilmez bükülmez bir insandır. Önünde saygıyla eğilirim. Prensipleri doğrultusunda dimdik yaşar.” Dedi.

Son olarak Amerika ve Fetö’nün konserlerini sabote ettiği elektrik kesintileri yaptıklarını bunun sebebinin ise kendi kültürlerini yaymak istemeleri olduğunu söyledi.

Kaynak ve röportaj detayı için tıklayınız

oduller-reklam-banner
● Aydın
Başlıklar

İlginizi Çekebilir