Ana Sayfa » Etkinlikler » Palmiyeler, Muaf Peyote Kadıköy Sahnesinde!..

Palmiyeler, Muaf Peyote Kadıköy Sahnesinde!..

oduller-reklam-banner

“Türkiye’nin en tropikal müzik grubu kimdir?” diye soran olursa, cevabı ben size söyleyeyim; Palmiyeler. Cevabı artık biliyorsunuz, peki kimdir, necidir, kimlerdendir “Palmiyeler”?

Palmiyeler; Mertcan Mertbilek, Tarık Töre, Rana Uludağ ve Barış Konyalı’dan oluşur ve ortaya çıkan müzik tarzını surf-pop olarak nitelendirir. “Kimlerden?” sorusuna da 2003’te kurulmuş punk-rock grubu Kilink’in devamıdır diye cevap verebiliriz.

Palmiyeler, kendi ismini taşıyan ilk EP’sini 2015’te yayınladı. 2016’da yayınladıkları “Karbeyaz” ve “Senden Haber Yok” single’larının ardından 2017 yılında ilk uzunçaları II (Venus) ile geri döndü. 2018’de “Derine” single’ını ardından da ikinci LP’leri “Akdeniz”i yayınladı.

Palmiyeler, Akdeniz isimli LP’sinin yayınlanmasından sonraki ilk sahnesini 15 Haziran Cuma saat 22:00’da Muaf Peyote Kadıköy’de alacak. İstanbul’daysanız ve canınız deniz kenarı bir tatil çekiyorsa belki sizi bir nebze de olsa o havaya sokacak olan bu konsere giderek Palmiye grubunu daha yakından tanıyabilirsiniz.

Son LP’ye ismini veren “Akdeniz”i buyrun dinleyin ve grubun tropikallik seviyesini siz de görün;

 

 

oduller-reklam-banner
● Sema Kavaslar
Başlıklar

İlginizi Çekebilir