Ana Sayfa » Müzik » Pop Müziğin Unutulmaz İsimleri ‘Elvedasız Şarkılar’ Konserinde Anıldı !

Pop Müziğin Unutulmaz İsimleri ‘Elvedasız Şarkılar’ Konserinde Anıldı !

oduller-reklam-banner

Dün akşam Zorlu’da “Elvedasız Şarkılar” adıyla Türk Pop Müziğinin unutulmayan şarkıları Bora Gencer, İlham Gencer ve Derya Uluğ tarafından TEYEV yararına verilen çok özel bir konserde seslendirildi.
Ustalara Saygı kapsamında, hayatta olmayan Türk Pop Müziğinin mihenk taşı olmuş şarkı ve şarkıcılarının anıldığı konserde izleyiciler zaman makinesi ile yolculuğa çıktı. Değişim yılları 80’lerin unutulmaz romantizminden, 90’ların hızına rağmen tüketilemeyen şarkılarına ve milenyumun dillerden düşmeyenleri ile 2 saat süren konserde hem eğlendi hem de tatlı bir hüzünle maziye seyahat etti.
Müziğin ikonik figürü İzzet Öz’ün sunumuyla gerçekleşen konserde Bora Gencer Türk Pop Müziğinin unutulmaz isimlerinden olan babası İlham Gencer ile de düet gerçekleştirdi. Son yılların ünlü pop müzik sanatçılarından Derya Uluğ da sahnede gösterdiği performans ile seyircileri büyüledi.
Nesilden Nesile Müzisyen bir aile : Bora Gencer İlham Gencer: Bora Gencer’in The God Father müziğinin üzerine, babasına ithafen yazdığı ve İlham Gencer ile birlikte sahnede söylediği şarkı seyircilere duygusal anlar yaşattı. Ayrıca gecenin konuk sanatçıları arasında Dağhan Baydur ve Paul Dwyyer da vardı. Sahnede Here Comes the Sun şarkısını beraber seslendirdiler.
Sanat Camiasının Ünlü Simaları Bir Araya Geldi
Davetlilerinin arasında Ruken Mızraklı, Leyla Alaton ile Egemen Bağış ve eşi Beyhan Bağışın da bulunduğu konser kapsamında İlham Gencer ve Derya Uluğ da aralarında olmak üzere 11 ayrı plaket sunumu yapıldı. İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mevlut Uysal’ın danışmanı Nurettin Ertemel adına Beyhan Bağış, İstanbul valisi Ali Yerlikaya ve İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan plaket alan isimler arasındaydı.
1995 yılından beri 7’den 77’e tüm Türkiye’nin kalbinde taht kuran, besteci kimliği ile imza attığı 7 şarkılık son albümü “Ayaz” dahil, bugüne kadar toplam 6 albüm çalışması ve 50’nin üzerinde şarkısı bulunan Bora Gencer Ayaz albümündeki “Son Darbe” şarkısının klibini de bu konser sırasında çekti.
Sosyal Sorumluluk projelerine çok önem veren sanatçı, konser gelirlerini TEYEV (Türk Emniyet Teşkilatı Şehitler Malülleri Dul Yetimlerinin Eğitim ve Yardım Vakfı)’na aktardığı gibi albüm satış gelirleri ile de HAYTAP (Hayvan Hakları Federasyonu)’na destek oluyor.

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir