Ana Sayfa » Sosyal » Fenomen » Pucca ve Burry Soprano’ya Hapis Şoku

Pucca ve Burry Soprano’ya Hapis Şoku

oduller-reklam-banner

‘Pucca’ lakaplı Pınar Karagöz ile ‘Burry Soprano’ lakaplı Burak Aydoğduoğlu’ya “Uyuşturucu” davası sonuçlandı.

‘Pucca’ lakaplı Selen Pınar Işık, 5 yıl 10 ay hapis ve 66 bin 666 lira para cezasına çarptırılırken, bu karar İnstagram adresinden isyan etti. Mahkeme, Pucca olarak tanınan sosyal medya fenomeni ve yazar Selen Pınar Işık’ı’ “Uyuşturucu veya uyarıcı madde kullanılmasını alenen özendirme” suçundan 7 yıl hapis cezasını iyi halden 5 yıl 10 aya düşürdü.

Pucca ise İnstagram hikayesinden bu şekilde isyan etti: “Günaydın arkadaşlar. Az önce 7 sene hapis cezası aldığımı öğrendim. Escobar’la ilgili attığım tweet yüzünden. Escobar bu kadar ceza almadı. 7 sene ne demek ya? Attığım bir tweet yüzünden. Ben size ne yaptım? Ben ne yapacağım?”.

‘Mary Jane’ isimli şarkısıyla Youtube milyonlarca kişi tarafından dinlenerek rekor kıran Burry Soprano lakaplı Burak Aydoğduoğlu ise Mary Jane isminin argoda esrar anlamına geldiği için uyuşturucuyu özendirmekten hakim karşısına çıktı. Yargılandıktan sonra videoyu kaldıran genç şarkıcının ise şarkıyı tekrar yükleyip yüklemeyeceği bilinmiyor.

Sanık ‘Burry Soprano’ lakaplı Burak Aydoğduoğlu’nun mahkeme aynı suçtan İzmir’de dava açıldığını gerekçe göstererek beraatine karar verdi.

Puccito’nun Mahkeme Kararına Sitemi:

oduller-reklam-banner
● Gri Ekran

İlginizi Çekebilir