Ana Sayfa » Özel » Radyo Dinleyici Frekans Ölçümleri -1

Radyo Dinleyici Frekans Ölçümleri -1

oduller-reklam-banner

Hergün işe, okula veya kafamızın estiği bir yerlere giderken mutlaka radyo dinliyoruz. Surf yapmakta buna dahil. Radyoları frekans yerine mobil uygulamalardan dinleyemeyi tercih etsekte kaç kişinin hergün mobilden radyo dinleyebilecek kadar internet paketi var, tartışılır. Gerçi fizy artık radyolara yer vermeye başladı ve premium üyelik ile internetinizden yemeden radyo ve müzik dinleyebilirsiniz. Fiyatı da yanlış hatırlamıyorsam 13,99 TL falandı. Ama her ay bu parayı çatır çatır veren veya verdikleri halde o kadar müzik dinleyebilen kaç kişiyiz ?

İşte bu yüzden halen radyolar aslında dinlemek için ilk tercih frekanslar oluyor. Hem ucuz hem erişilebilir. Hem Norveç gibi radyo frekans yayınlarını durdurup araçlardaki internet teknolojisine geçmemişken frekans yayınlarını halen canlı tutan sebeplerden.

Türkiye’nin En Büyük Sanayi Bölgesinde Frekansların Galipleri Kimler ?

Yukardaki bu fikir ve düşüncelerimizden yola çıkarak bir frekans araştırması yaptık. Tabikide bunu İstanbul, Ankara ve İzmir yerine Türkiye’nin en büyük sanayi bölgesi olan Çerkezköy- Çorlu Sanayi bölgesinde yaptık. Çünkü bu sanayi bölgesinde 10.000 yakın firma- fabrika bulunur ve binlerce kişi bu fabrikalardan evlerine ekmek götürmeye çalışıyor.Bu firmalara sadece civar ilçelerden değil (Kapaklı, Çorlu, Çerkezköy) İstanbul’dan da gerek toplu taşımayla gerek fabrika servisleriyle çalışmaya gelen yine binlerce insan bulunuyor. Buda aslında radyolar için büyük pazarın habercisi oluyor.

Bizde ekibimizle yola çıktık. Beylidüzü – Çorlu arasında gerek E5, gerek İstanbul-Edirne otobanını kullanarak 2 ay boyunca aracımızla ölçümler yaptık. Yaptığımız bu araştırmalarla aşağıdaki tablo çıktı. Tablodan önce aşağıdaki bilgileri de göz önünde bulundurmalıyız ve incelemeliyiz.

– Kullanılan Araç : Renault Symbol

Radyo Dinleyici Frekans Ölçümleri -1

Şirketlerin ve araç kiralama firmalarının en çok tercih ettiği araçlardandır.

– Güzergah : Beylikdüzü – Büyükçekmece – Kumburgaz -Selimpaşa – Silivri- Çerkezköy- Kapaklı – Çorlu

Radyo Dinleyici Frekans Ölçümleri -1
Güzegah hakkında bilgi verirsek. Beylidüzü’nden Büyükçekmece’ye geçtik. Oradan Kumburgaz’dan İstanbul-Edirne Otobanı’na geçiş yaptık. Oradan Çerkezköy gişelerden geçerek Kapaklı’ya geçtik. Son olarakta Kapaklı’dan Çorlu’ya geçtik ve Çorlu merkezden yolculuğumuzu tamamladık. 2 ay boyunca toplam 12 sefer yaptık.

Güzegah Üzerindeki İlçelerin Nufüs Potansiyelleri

Beylikdüzü :297.420
Büyükçekmece : 237.185
Kumburgaz : 6.434
Selimpaşa : 18.019
Silivri : 170.523
Çerkezköy : 146.000
Kapaklı : 105.235
Çorlu : 273.362

Araştırmalarımız Sonrası Radyoların Bu Bölgedeki Frekans Çekim Güçleri

5 : Çızırtısız
4 : Hafif çızırtılı
3: Çızırtılı
2: Kötü
1: Çok kötü
0: Yayın Yok

 

Radyo Dinleyici Frekans Ölçümleri -1

Özel radyo raporlarımız için bize ulaşın : Whats App : 0506 343 65 50

Umut Parkın / Müzik Onair

oduller-reklam-banner
● MüzikOnair
Başlıklar

İlginizi Çekebilir