Ana Sayfa » Keyif » Radyo Sayesinde Adını Duyuran Ünlüler!..

Radyo Sayesinde Adını Duyuran Ünlüler!..

oduller-reklam-banner

‘Sesin gücü görüntüden önce gelir’ diyerek ilk önce sadece sesleriyle radyoda şöhreti yakalayanlar, şimdilerde büyük hayran kitleleriyle, televizyon ekranını süslüyor ve müzik dünyasının önemli renkleri arasında yer alıyor.

Sihirli kutudan, renkli cama transfer olan isimler kimler? Radyo dünyası kimleri şöhret etmiş?

İşte radyonun popüler olduğu dönemde yıldızı parlayan ve o yıllarda yakaladıkları popülariteyi günümüze taşımayı başaran isimlerin sihirli kutu hikâyeleri…

OKAN BAYÜLGEN

Okan Bayülgen, 1991 yılında radyoculuğa başladı. Ardından haber spikerliği ve programcılık da yaparak, çeşitli radyolarda çalıştı.

Sesiyle tanınan isimlerden biri ama dayanamayıp o da televizyon dünyasına göz kırptı ve ‘Gece Kuşu’ programıyla ünlendi.  Artık radyo programı yapmasa da televizyon hep onun gözdesi.

YAVUZ SEÇKİN

Sinema filmleriyle dikkat çeken Yavuz Seçkin de radyocuydu. Radyo dinleyicisi onu ‘Yavuz’un Minibüsü’ adlı programıyla tanıdı.

Şimdilerde stand-up gösterileri, televizyondaki şov programları ve reklam filmleriyle ününe ün katıyor.

MUSTAFA SANDAL

Mustafa Sandal da radyo programı yaparak şöhret basamaklarını tırmanan ünlülerden biri…

Birçok ünlü sanatçıya yazdığı şarkılarla ve yaptığı bestelerle işin mutfağında yer alan, pop ikonlarından biri olan Sandal, esprili programlarıyla ve müzik bilgisiyle başarılı bir radyocuyken, ünlü sanatçılara parçalar vermeye devam etti.

Ardından çıkardığı albümle ve ‘özel dansı’yla (Aya Benzer Yüreğim’deki kalp hareketleri bizi bizden almıştı) dikkat çekti!

BEYAZIT ÖZTÜRK

Tam bir evimizin oğluşudur Beyazıt Öztürk, yeni nesil onun radyo programcılığına yetişememiş olsa da, radyo tozu yutmuş bir isimdir.

Eskişehir’de radyoculuğa başlayan şovmen, özel radyoların hızla çoğaldığı dönemde, ev arkadaşıyla bir radyoda çalışmaya başladı.

‘R’ harfini telaffuz edememesi nedeniyle, radyodan veto yedi!

Ama hayallere giden yollarda yorulmak yok!

Dinleyicinin ilgisini çekti ve taşı toprağı altın İstanbul yolları gözüktü.

Radyoculukla başlayan, televizyon programları ve stand-up şovlarıyla devam eden kariyerine, dizileri, sinema filmleri ve bir türkü albümü ekledi, coştu da coştu.

SERDAR ORTAÇ

Serdar Ortaç’ın da göbekten zeytin yemeden önceki durağı radyoydu.

Şarkıcının radyo macerası, üniversitede program yapmaya karar vermesiyle başladı.

Ses tonunun farklılığından dolayı “Kadın mı erkek mi?” iddialarının baş kahramanıydı, şimdi ise “Buralara yaz günü kar yağıyor canım” diyor!

KADİR ÇÖPDEMİR

Sucuk reklamıyla gecenin bir körü sucuk aşerten, göbeğiyle gerinen, ‘Ekmek Teknesi’ dizisiyle dikkat çeken Kadir Çöpdemir de mikrofonun başından şöhrete giden isimlerden…

GÖKHAN ÖZEN

‘Arkadaş ortamında gitar çalabilen çocuk’ profilini en iyi yansıtan ve üniversite yıllarında arkadaşlarına gitar çalarak şarkılar söyleyen Gökhan Özen de radyocuyken istek şarkıların kurbanıydı.

 

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir