Ana Sayfa » Radyo » Radyolara Müjde: Frekans İhalesi Yapılmayacak !

Radyolara Müjde: Frekans İhalesi Yapılmayacak !

oduller-reklam-banner

Yeni yılda hizmete girecek Çamlıca Kulesi’nde yeterli frekans sayısının olmaması gerekçesiyle, İstanbul’da yayın yapan 50 radyonun kapanacağının bildirilmesi üzerine RATEM başkanı Yusuf Gürsoy’dan müjdeli haber geldi. Gürsoy’un, frekans ihalelerinin yapılmayacağını açıklaması üzerine, kapanma tehlikesi ile karşı karşıya kalan radyolar derin bir nefes aldı.

2019’da hizmete girecek Çamlıca Kulesi’ndeki frekans sayısının sınırlı olması gerekçesiyle İstanbul’da yayın yapan 130 radyodan 50’sinin ihale ile kapanacağı yönünde yayınlanan bildirinin iptali için adım atıldı. RATEM ve RTÜK heyeti radyoların üzerindeki ihale baskısının kaldırılması için bir araya geldi. Heyette, RATEM Başkan Yardımcısı Ahmet Akçakaya, RTÜK Başkan Yardımcısı İlker Ilgın ve Haberleşme Genel Müdürü Gökhan Evren hazır bulundu.

Radyolara Müjde: Frekans İhalesi Yapılmayacak !

‘Radyo Yayıncılığı İçin Tarihi Gün’

Konuya ilişkin açıklama yapan RATEM Başkanı Yusuf Gürsoy, ‘Radyo Yayıncılığımız için tarihi bir gün.Kazanılmış haklarımızın korunması yolunda önemli aşama kaydettik. Radyolarımızın üzerindeki ihale baskısını ortadan kaldıracak gelişmeleri paylaşıyor olacağız. Kültür ve Turizm Bakanımız Mehmet Nuri Ersoy’a, Haberleşme ve Altyapı Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan’a, RTÜK Başkanı Prof.Dr.Sayın İlhan Yerlikaya’ya çözümü kolaylaştıran katkıları İçin teşekkür ediyoruz’ dedi.

Gelişmeleri MüzikOnAir’dan takip edebilirsiniz…

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar

İlginizi Çekebilir