Ana Sayfa » Müzik » Radyoların Rap Müzik İle İmtihanı

Radyoların Rap Müzik İle İmtihanı

oduller-reklam-banner

‘Demet Akalın’ şarkısıyla radyolara gönderme yapan Ben Fero’nun ardından Şanışer de yeni şarkısında radyolara adeta ayar verdi. Rap müziğin güçlü ismi, yeni şarkısı ‘Günleri Geride Bırak’ın sözlerinde ‘Bırak dönsün radyolarda salak saçma şarkılar. Bi’ gün gelir günümüz umut et’ ifadelerini kullandı.

Radyolarda rap müziğin çalmamasından yakınan birçok rap müzik şarkıcısı adeta radyolara savaş açmış durumda. Şarkısında radyolara gönderme yaparak dikkat çeken Ben Fero, ‘Tabi radyonuzda yine Demet Akalın, Bir kez olsun bizi çalmadın adamım’ sözlerine yer vermişti.

Son olarak Şanışer olarak bilinen Sarp Palaur da yeni şarkısı Günleri Geride Bırak’ın sözlerinde ‘Bırak dönsün radyolarda salak saçma şarkılar’ ifadesini kullandı.

Ülkemizde son dönemin en çok dinlenen müzik türü olan ‘Rap’ müzik büyük bir sıçrama yaparak Türkçe Pop’u müzik listelerinde geride bıraktı. Ancak dijital platformlarda ve Youtube’da sıklıkla dinlenen ve müzikseverlerin beğenisini kazanan rap müziği, radyolar görmezden gelmeye devam ediyor.

En güvenilir dinleme analizlerine ve müzik listelerine bakıldığında rap müziğin listenin üst sıralarda yer aldığı görülürken, Türkçe Pop müzikte hit şarkının neredeyse olmadığı görülüyor. En çok dinlenen ulusal radyoların  halihazırdaki playlistlerine bakıldığında rap müziğe hiçbir şekilde yer vermediği açıkça görülüyor.

oduller-reklam-banner
Ezgi
Başlıklar

İlginizi Çekebilir