Ana Sayfa » Müzik » Rap Müzik Karantinada Da Önde! Pop Müzik Tarihinin En Kötü Dönemini Geçiriyor…

Rap Müzik Karantinada Da Önde! Pop Müzik Tarihinin En Kötü Dönemini Geçiriyor…

oduller-reklam-banner

Geçtiğimiz yıldan beri müzik camiasında süregelen rap – pop tartışması bir yandan devam ederken, istatistikler rap müziğin dinlenme bakımından pop müzikten hala önde olduğunu ortaya koydu. Pandemi sebebiyle sekteye uğrayan müzik sektöründe birçok şarkıcı zamanını evde geçirdi. Karantina döneminde üretime en çok devam edilen taraf ise yine rap müzik oldu.

Youtube Müzik istatistiklerine göre 15 Mayıs – 21 Mayıs tarihleri arasında Youtube’da en çok izlenen içeriklerin rap müzik tarzında olduğu görüldü. Popçular yine sınıfta kaldı.

15 May – 21 May tarihleri arasında trend listelerinde yine rapçiler ağırlıklı yeni isimleri ve pop dışındaki müzik türlerini görüyoruz. Pop müzik dinleyicisi ‘Artık pop müzik harekete geçecek mi?’ diye beklerken, pop müzik yapan müzisyenlerin ve şarkıcıların sessizliği sürdü.

Pop müzik şarkıcıları Youtube fenomenleri gibi Youtube sayfalarından düşük bütçeli videolar yayınlayarak star kimliklerine zarar verdi. Şimdi ise kaleleri olan Youtube’u da rapçilere kaptırdılar. Pop müzik üreticilerinin yanlış stratejileri rap müziği her platformda pop müziğin önüne geçirdi.

İstatistiklere göre halihazırda Türkiye’de en çok dinlenen müzik türü rap. Mevcut tablo akıllara şu soruları getirdi:

Belki de tarihinin en kötü dönemini geçiren pop müziğin popülerliği bitti mi? Genç yaşlardaki müzik dinleyicileri pop müzik dinlemek istemiyor mu?

Rap Müzik Karantinada Da Önde! Pop Müzik Tarihinin En Kötü Dönemini Geçiriyor… Rap Müzik Karantinada Da Önde! Pop Müzik Tarihinin En Kötü Dönemini Geçiriyor… Rap Müzik Karantinada Da Önde! Pop Müzik Tarihinin En Kötü Dönemini Geçiriyor… Rap Müzik Karantinada Da Önde! Pop Müzik Tarihinin En Kötü Dönemini Geçiriyor…

 

Rap Müzik Karantinada Da Önde! Pop Müzik Tarihinin En Kötü Dönemini Geçiriyor…

 

oduller-reklam-banner
Ezgi

İlginizi Çekebilir