Ana Sayfa » Sosyal » Ekran » Rıdvan Çinko Yazdı: “İyilik Mimari Deyimi Gerçek Oldu”

Rıdvan Çinko Yazdı: “İyilik Mimari Deyimi Gerçek Oldu”

oduller-reklam-banner

Müzik Onair’dan Rıdvan Çinko’nun “İyilik Mimarı Deyim Gerçek Oldu” adlı köşe yazısı yayınlandı. İşte o yazı…

“İYİLİK MİMARİ” DEYİMİ GERÇEK OLDU !

Antalya Akdeniz Üniversitesi Mimarlık Fakültesi mezunu ve İç Mimar olan Betül Akkuş dün akşam kendi Instagram hesabından kendisinin ve yakın çevresinin kişisel resimlerini bir tasarım programında tasarlayarak paylaşıyordu.

Sonrasında bu tasarımları gören takipçileri kendisinden onlara da bu tasarımlardan hediye yapmasını istediler. Betül Akkuş bunun zaman aldığını ama hiç kimseyi de geri çevirmek istemediğini defalarca belirtti. Bir anda akım haline dönüşen ve isteklere cevap veremez duruma gelen Akkuş takipçilerinden bir ricada bulundu. “Resimlerinizi tasarlayacağım ancak bunun karşılığında sizden bir şey rica etmek istiyorum” diyerek.

Akkuş,

Kızılay için” Bağış” yaz 2868’e
Mehmetçik Vakfı için “Mehmetçik “yaz 2582 ‘ye
Eğitim Gönüllüleri için “TEGV “yaz 3353’e
Darüşşafaka Vakfı için “Umut” yaz 1863’e

bir mesajla yardımda bulunup bu yardımın bana fotoğrafını atan dostlarıma tasarımlarını hediye olarak yapmaktan mutluluk duyacağını belirtti.

Rıdvan Çinko Yazdı: “İyilik Mimari Deyimi Gerçek Oldu”

Çok kısa bir zaman dilimi içerisinde Betül Akkuş’un Instagram hesabına gelen mesajlar susmaz oldu ve yardım kampanyası çığ gibi büyüyerek katlanmaya başladı. Yardımseverler ve Akkuş’un takipçileri inanılmaz bir şekilde bir sanat şöleni yaşatmaya and içmiş gibi hareket ediyorlardı.

Ardı arkası kesilmeyen ve aralarında çok değerli isimlerin bulunduğu (Zeynep Bastık, Sıla, Koray Avcı, Edis, Ece Seçkin ve Teoman) gibi ünlülerin konser biletleri hediye olarak yardımda bulunan takipçilere hediye edilmek üzere sunuldu.

Takipçiler arasında “Yan” ve ” Sanrı” gibi hit parçaların sahibi Melihcan ve muhteşem müzik bilgisi dahilinde bir takipçiye aranje hediye etmek istediğini belirtti.

Dün akşamdan bu yana ilgiyle izlediğim ve yardımın kat kat büyüdüğü bu sevgi seline kayıtsız kalamadım. Git gide bir müzik şöleni ortaya çıkaran bu yardım hareketi için Sevgili Betül Akkuş’u mesleğinin hakkını vererek “iyilik mimarı”deyimini gerçekleştirmesinden ötürü tebrik ediyorum. Bir mimarın en iyi ve en zor inşa edebileceği şey sanırım iyiliktir. Bunun için sizi alkışlıyorum…

Rıdvan Çinko | Müzik Onair

oduller-reklam-banner
● haberalani

İlginizi Çekebilir