Ana Sayfa » Radyo » Sabri Demirdöğen’den “Radyo 35” Açıklaması!..

Sabri Demirdöğen’den “Radyo 35” Açıklaması!..

oduller-reklam-banner

Radyo 35’in sahibi Dr. Sabri Demirdöğen, Radyo 35’e yönelik açılan davalar hakkında bir basın açıklama yaptı.

Meslek Birlikleri’nin Radyo 35’e açtığı davaları yanlış, yersiz ve usulsüz olarak adlandıra Dr. Sabri Demirdöğen “Üzülerek söylüyorum ki bu durum Radyo 35’i de kapatmama sebep olacak” dedi.

İşte o basın açıklaması;

BÜTÜN MESLEK BİRLİKLERİNE İSYAN

Ben; Dr. Sabri Demirdöğen bu güne kadar birçok medya kuruluşunun sahibiydim. Ancak Radyo Televizyon Üst Kurulu ve Meslek Birlikleri yüzünden İstanbul’daki bütün medya gruplarımı elimden çıkarttım. Bu durum o dönemde 16 aktif şirketi kapatmamam ve üç bin sekiz yüz kişinin işinden olmasına sebep olmuştu.

Şu anda İzmir’in en çok dinlenen radyosu Radyo 35 aktif durumda. Radyo 35’te şu an 10 personel istihdam etmekte ve radyonun her ay 35 Bin TL’ye yakın sabit gideri olmakta. Reklam gelirlerinin bu giderleri karşılaması elbette mümkün değil.

Türkiye’de merdiven altı kaçak yayın yapan onlarca radyo var iken Meslek Birlikleri’nin işini bilmez avukatlar aracılığıyla dürüst ve doğru iş yürüten Radyo 35’e yanlış, yersiz ve usulsüz davalarının artık bıçağı kemiğe dayatmıştır.

RTÜK ve Meslek Birliklerinin kaprisleri ve haksız kazançlarına kızgınlığım üzülerek söylüyorum ki Radyo 35’i de kapatmama sebep olacak. Tabii bu sürecin başlamasıyla birlikte Radyo 35 canlı yayınlarında Meslek Birliklerinin haksız kazançlarının teker teker anlatılacağı yayınlar yapılacak.

Açıklamamın daha detaylı bir şekilde tüm ulusal ve yerel medya kuruluşları ile eş zamanlı olarak paylaşacağımı bildiririm.

Dr. Sabri DEMİRDÖĞEN

Radyo 35 Yön.Krl. Bşk.

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir