Ana Sayfa » Müzik » Sagopa Kajmer Açıklamasında Doğruyu Söylemiyor mu?

Sagopa Kajmer Açıklamasında Doğruyu Söylemiyor mu?

oduller-reklam-banner

Kekeva Müziğin Sagopa Kajmer’e dava açmasının ardından Sagopa Kajmer olarak tanınan ünlü rapçi Yunus Özyavuz, sosyal medya hesabından hakkında çıkan haberlere yanıt verdi. Sagopa Kajmer açıklamasında, ‘Limon Yapım telif hakkını ödemesine rağmen,Affetmem şarkısına yasak getirdiler.Ben de kendi kararımla bu şarkıyı arşivimden de diskografimden de siliyorum’ ifadelerine yer verse de hakkında çıkan haberlerde söz konusu şarkının yalnızca Limon Yapım tarafından kullanılması için telif hakkı verildiğine yer verilmesi soru işaretlerine neden oldu.
Sosyal medyada büyük yankı ve tartışmalara sebebiyet veren haberde, Kekava Müzik’e, Limon Yapım tarafından ödenen telif hakkının yalnızca Avlu dizisi için geçerli olduğu ibaresi yer alıyor. Sagopa Kajmer’in söz konusu şarkıyı kendi Youtube, İtunes, Spotify gibi dijital platformlarına yüklemesi ünlü rapçinin hak ihlali yaptığını gözler önüne seriyor.

Tarafsız habercilik anlayışı güden ve daima müziğin özgürce ve kuralına uygun yapılmasına sıklıkla dikkat çeken Müzik OnAir, Sagopa Kajmer’in şahsı ve şirketi adına varsa izin belgelerine de yer vermeye hazırdır.

Müzik OnAir diyor ki;

Sagopa Kajmer’in merhum sanatçı Bergen’in sesini izinsiz alıp, kendi ürünü gibi kullanarak kişisel gelir elde etmesi hukuki olarak yargılanmasının yanı sıra profesyonel müzik kariyerinde de birçok kişiyi karşısına almasına sebebiyet verecektir. Sagopa Kajmer yargılanacaktır. Ama vicdanlarda yargılanması daha önemlidir. Ünlü rapçi’nin Bergen’in sesini izinsiz alıp, kendi malı gibi kullanması kariyerinde her zaman karşına gelecektir.

İlgili Haber: Sagopa Kajmer&Bergen- Affetmem Yayından Kaldırıldı!.

İlgili Haber: Kekeva Müzik Sagopa Kajmer’e Dava Açıyor!..

oduller-reklam-banner
Başlıklar

İlginizi Çekebilir