Ana Sayfa » Müzik » Şahin Kendirci’nin Yeni Şarkısı Hakkında Şok İddia

Şahin Kendirci’nin Yeni Şarkısı Hakkında Şok İddia

oduller-reklam-banner

Yetenek Sizsiniz Türkiye yarışmasıyla ünlenen 18 yaşındaki şarkıcı Şahin Kendirci’nin geçtiğimiz günlerde yayınlanan “Nasıl İstersin” adlı şarkısı müzisyen Levent Ercan’ın şarkısına benzerliğiyle gündeme geldi.

Şahin Kendirci’nin geçtiğimiz günlerde yayınlanan söz ve müziğinin kendisine ait olduğu belirtilen “Nasıl İstersin” adlı şarkısı YouTube’da binlerce kişi tarafından beğenilmişti. Ancak şarkıyla ilgili müzisyen Levent Ercan tarafından bugün bir iddia ortaya atıldı. Konuyla ilgili Müzik Onair Genel Yayın Yönetmeni Özcan Beylan’a konuşan Ercan şarkının 2012’de çıkardığı “Sihem” adlı şarkıya benzediğini iddia etti. Ercan, “Şarkımın birebir yorumuna kadar almışlar. Bu şarkının noter tasdiğini zaten yapmıştım, söz ve müziğinin de notasını MSG’ye bildirmiştim. Bu benim eski bir parçamdı, YouTube’a demo olarak yapıp atmıştım” dedi.

Şahin Kendirci’nin Yeni Şarkısı Hakkında Şok İddia

Şahin Kendirci’nin Yeni Şarkısı Hakkında Şok İddia

MSG’YE BİLDİRDİ

Yaşadığı durum karşısında dün MSG (Musiki Eseri Sahipleri Grubu Meslek Birliği)’ye şarkıların değerlendirilmesi için başvurduğunu belirten Ercan, “İlk önce klip yönetmeni Buğra Karaçam’a ulaştım ama bana dönüş sağlamadı. Videolarına yorum olarak ‘şarkıda esinlenme çok fazla’ şeklinde yorum yazdım ama hırsızlık babında söylemedim; ona da dönüş yapılmadı. Son olarak MSG’ye şarkıları değerlendirmesini bildirdim” dedi.

Müzik ve yorum olarak Ercan’ın bestesine benzeyen şarkıyla ilgili Şahin Kendirci ve MSG cephesinden ne yanıt geleceği ise merakla bekleniyor.

 

Şahin Kendirci’nin Yeni Şarkısı Hakkında Şok İddia

İşte Levent Ercan’ın “Sihem” Şarkısı:

İşte Şahin Kendirci’nin “Nasıl İstersin” Şarkısı:

oduller-reklam-banner
● haberalani

İlginizi Çekebilir